پزشکان گنابادی یک نفر را از معلولیت دایمی نجات دادند

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
پزشکان گنابادی یک نفر را از معلولیت دایمی نجات دادند

جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با انجام موفقیت آمیز عمل جراحی طی ۲ مرحله بر روی یک بیمار ۶۵ ساله گنابادی که به علت قطع نیمه کامل آرنج به بیمارستان بهلول این شهرستان منتقل شده بود این فرد از معلولیت دایمی نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد دکتر قاسم زمانی روز سه شنبه افزود:‌ مردی ۶۵ ساله که به دلیل کار با ماشین آلات کشاورزی دچار آسیب جدی در اندام فوقانی در ناحیه آرنج شده بود به صورت اورژانسی به اتاق عمل بیمارستان علامه بهلول گنابادی منتقل شد و بعد از اقدامات نخست درمانی از جمله شست و شوی زخم و بررسی وسعت آسیب طی ۲ مرحله تحت عمل جراحی و ترمیم کامل اعصاب و عضلات در ناحیه آرنج قرار گرفت.

وی با بیان این که اعمال جراحی در ناحیه قدام آرنج به دلیل عبور عروق و اعصاب حیاتی اندام، بسیار حساس و زمان بر است اضافه کرد: این گونه عمل‌های جراحی به طور معمول در مراکز استانها انجام می شود اما با وجود کادر مجرب و تجهیزات اتاق عمل به ویژه میکروسکوپ و عینک مخصوص ترمیم عصب، این عمل جراحی در بیمارستان علامه بهلول گنابادی با موفقیت انجام شد.

او با اشاره به این که عمل جراحی ترمیم اعصاب و عضلات این بیمار حدود چهار ساعت زمان برد گفت: هم اکنون حرکات اندام فوقانی این بیمار معمولی و مطلوب است و او از معلولیت دایمی نجات پیدا کرد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 53
برچسب ها:
دیدگاه ها