از راه اندازی اورژانس هوایی تا ساخت بیمارستان و ارتقا تجهیزات پزشکی

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۱ بهمن ۱۴۰۱
از راه اندازی اورژانس هوایی تا ساخت بیمارستان و ارتقا تجهیزات پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون و ریشه کنی بسیاری از بیماری‌‌ها،راه اندازی اورژانس هوایی، ساخت بیمارستان،توسعه و ارتقا تجهیزات پزشکی و درمانی برگ‌های افتخار آمیز از دفتر انقلاب اسلامی برای مردم دیار گناباد است.

شهرستان گناباد به عنوان جنوبی ترین شهر استان خراسان رضوی در طی سال های گذشته و پس از انقلاب در حوزه دانشگاهی رشد چشمگیری داشته که به عنوان نمونه می توان به دانشگاه علوم پزشکی این شهر اشاره کرد.

رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص دستاوردهای انقلاب در حوزه علوم پزشکی در این شهرستان اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شهرستانی مانند گناباد دانشگاهی امروز دارد با چهار دانشکده مستقل پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و بهداشت.

 وی افزود: در این دانشگاه شاهد دانش آموختگی ۵ هزار و ۸۲۱ دانشجو از ابتدای تاسیس تا کنون (طی بیش از سه دهه) و تحصیل دو هزار دانشجو در ۲۸ رشته مقطع تحصیلی دکترای تخصصی(PHD، دکتری عمومی پزشکی عمومی، کارشناسی ارشد و کارشناسی) که حدود ۶۰ درصد آنها بانوان هستند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار کرد: جذب حدود ۶۰ دانشجوی بین الملل در دانشگاه و تحصیل ۵۳۴ دانشجو در رشته پزشکی عمومی و تربیت ۱۳۸ پزشک عمومی در ۵ دوره و تامین پزشک عمومی مراکز خدمات جامع سلامت با پذیرش ۲۵ دانشجوی پزشکی تعهد خدمت نمونه ای از برکات انقلاب اسلامی در یکی از شهرستان های کشور است.

احمدی با اشاره به خدمات متونع دانشگاه در سطح جامعه عنوان کرد: توسعه زیر ساخت های آموزشی و دانشجویی ،وجود ۲۳هزار  مترمربع فضای آموزشی ،وجود ۱۰ هزار متر مربع فضای دانشجویی ،جذب ۱۳۴ عضو هیأت علمی آموزشی و بالینی، وجود ۵ مرکز تحقیقاتی دردانشگاه علوم پزشکی گناباد بخشی دیگر از خدمات حوزه سلامت در کشور برای مردم این منطقه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: ارائه خدمات بهداشتی در۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت و۵۹ خانه بهداشت ،پایگاه سلامت و محل استقرار تیم سلامت، استقرار ۸۳ بهورز در۵۰ خانه بهداشت روستای شهرستان‌های گناباد و بجستان نشان از پیشرفت این کشور در مقایسه با دوره قبل از انقلاب دارد.

رشد تعداد پزشکان و متخصصان حوزه سلامت

 احمدی تصریح کرد: در حالی که تا قبل از انقلاب اسلامی نیازمند بکارگیری پزشکان خارجی بودیم اکنون در حال تربیت پزشک عمومی هستیم. ضمن اینکه با حضور۵پزشک فوق تخصص و ۷۵ پزشک متخصص، ۷۹ پزشک عمومی و۳۵ دندانپزشک خدمات بهداشتی و درمانی به مردم شریف منطقه ارائه می‌شود .

وی ادامه داد: افزایش چند برابری منابع و زیرساخت های اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد منطبق بر آخرین شاخص های استاندارد سازمان اورژانس کشور که افزایش تعداد پایگاه های اورژانس از ۳ پایگاه در بدو شروع به کار اورژانس به ۱۷ پایگاه و نیز افزایش نیروی انسانی تخصیصی از۲۰ به بیش از ۱۱۰ نفر در حال حاضر و راه اندازی اورژانس هوایی گناباد تحولی شگرف در ارایه خدمات فوریت های پزشکی از دیگر خدمات ارائه شده به مردم می باشد.

جایزه ملی ادغام نماد آموزش علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد اهدا شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه جایزه ملی ادغام نماد، نشانه مدیریت ادغام در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، گفت: در این همایش، جایزه ملی ادغام نماد آموزش علوم پزشکی در دو بخش فردی و گروهی به دانشگاه‌های برتر کلان مناطق آمایشی ۱۰ گانه، معاونت ستادی و  کارگروه های کشوری برگزیده تعلق گرفته است.

احمدی افزود: در این همایش مهمترین فرآیندها و دستاوردهای ادغام آموزش علوم پزشکی در رسیدن به مرجعیت علمی کشور و پاسخ به نیازهای جامعه از سوی صاحب نظران و اندیشمندان ارائه گردید که دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مسیر قدم های موثری برداشته است.

وی عنوان کرد: این دانشگاه برای تجربیات اثرگذار گروه آموزشی پزشکی اجتماعی دانشگاه در “برنامه ادغام عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در کوریکولوم پزشکی اجتماعی” موفق به کسب جایزه ملی نماد گردید.

کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی برگزیده جشنواره رازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی که با حضور رئیس جمهور در محل سالن اجلاس سران مرکز همایش‌های بین المللی جمهوری اسلامی برگزار شد از کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تبریز، کرمانشاه و گناباد به عنوان کمیته های تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی برتر تقدیر شد.

وی افزود: در این جشنواره که به دلیل نام‌گذاری سال ۱۴۰۱، با محوریت «تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» برگزار شد، ۵۷۰ شرکت کننده حضور داشتند که در چهار کمیته تخصصی علوم پایه، علوم بالینی، دانشجویی و فناوری سلامت با یکدیگر رقابت کردند. ارتقای جوایز جشنواره، ارزیابی جداگانه دانشجویان و نخبگان و تقدیر از واکسن سازان از جمله ویژگی‌های این جشنواره بود.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 153
برچسب ها:
دیدگاه ها