بیمارستان بهلول مجوز گردشگری سلامت گرفت

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
بیمارستان بهلول مجوز گردشگری سلامت گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بیمارستان علامه بهلول گناباد با دارا بودن ظرفیت های لازم و تجهیزات به روز از این پس می‌تواند بیماران بین الملل را پذیرش کند که این مهم در توسعه دانشگاه و تاثیر آن را بر روی اقتصاد شهرستان خواهد گذاشت.

رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: پدیده گردشگری همواره حائز اهمیت بوده و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته به سودآورترین صنعت جهان مبدل خواهد شد و در این ‌بین حوزه گردشگری سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: گردشگری سلامت عبارت است از سفر افراد به کشورهای دیگر به‌منظور دریافت خدمات سلامت که اغلب با گذراندن اوقات فراغت همراه می‌شود و دلیل انجام این کار فهرست‌های انتظار طولانی در کشورهای توسعه‌یافته و هزینه پایین دریافت خدمات مراقبت سلامت در کشورهای درحال‌توسعه می‌باشد.

وی افزود: شهرستان گناباد با دارا بودن تنها اثر ثبت جهانی خراسان رضوی یا بیشترین اقامتگاه های بومگری و ثبت بیش از ۱۷۰ اثر تاریخی در کنار سایر ویژگی های خود می تواند مقصد جذابی برای گردشگران سلامتی باشد که در کنار درمان به دنبال گذراندن اوقات فراغت هستند.
احمدی خاطرنشان کرد: طی یکسال اخیر تمامی اقدامات برای دریافت مجوز گردشگری سلامت برای بیمارستان علامه بهلول گناباد صورت گرفته و طی بازدیدی که کارشناسان وزارت بهداشت از شهرستان داشتند برای راه اندازی بخش بین اللمل مجوز لازم را صادر کردند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار کرد: گردشگری سلامت یکی از موضوعاتی بوده که در دستور کار دانشگاه قرار گرفته و در سطوح مختلف پیگیری شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: بیمارستان علامه بهلول گناباد با دارا بودن ظرفیت های لازم و تجهیزات بروز از این پس می تواند بیماران بین اللمل را پذیرش کند که این مهم در توسعه دانشگاه و تاثیر آن را بر روی اقتصاد شهرستان خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: برای راه اندازی گردشگری سلامت باید گواهینامه مربوطه دریافت گردد که اولین قدم می باشد و به طور یقین گردشگری سلامت جدای از درآمد برای بیمارستان بهلول در حوزه گردگشری گناباد نیز تاثیر خواهد داشت و شاهد خواهیم بود میزان پذیرش اقامتگاه ها وهتل، بازار سوغات و حمل و نقل رشد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به وجود پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف و همچنین ماندگاری ۱۰۰درصدی پزشکان متخصص در ۹ رشته‌ تخصصی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه علاوه بر وجود ساختمان، زیرساخت‌ها و تجهیزات به روز و استاندارد بیمارستان علامه بهلول گنابادی، حضور حدود ۷۰ متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی و پرسنل پرستاری مجرب موجب شده است تا خدمات متنوع درمانی از جمله اعمال پیچیده جراحی در این بیمارستان انجام شود.

راه اندازی کلینک تغذیه در گناباد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم، کلینیک تغذیه و رژیم درمانی در محل درمانگاههای تخصصی بیمارستان علامه بهلول گنابادی با حضور مشاور تغذیه در این کلینیک به بیماران بستری و سرپایی خدمات تغذیه‌ای ارائه می شود.
وی خاطرنشان کرد: انواع رژیم های غذایی و تغذیه دردوران های مختلف زندگی شامل (شیرخوارگی،کودکی، نوجوانی، بلوغ، بزرگسالی، یائسگی و سالمندی)، شرایط ویژه (روزه داری، ورزشکاری، بارداری و شیردهی) اضافه وزن و چاقی، تن سنجی و اندازه گیری ترکیب بدنی، سنجش الگوهای تغذیه ای، بیماری های قلب و عروق، دیابت، دوره های شیمی درمانی و.. در این کلینیک ارائه می شود .

اهداف اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی محقق شد

احمدی از تحقق ۲۴۷ درصدی حوزه این دانشگاه در اهداف کارآفرینی و اشتغال در سال ۱۴۰۱ خبر داد افزود: بر اساس گزارش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناباد، دانشگاه علوم پزشکی در عملکرد ثبت اشتغال در سامانه رصد بهترین رتبه را در بین ادارات شهرستان کسب نمود.
وی افزود: براساس فرم رهگیری تحقق هدف گذاری سال ۱۴۰۱، دانشگاه علوم پزشکی گناباد با ثبت ۲۲۲ نفر در سامانه رصد و ۲۴۷ درصد تحقق، بیشترین درصد تحقق را در هدف گذاری اشتغال بدست آورد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 189
برچسب ها:
دیدگاه ها