معاون وزیر علوم: مجتمع آموزش عالی گناباد رشد نکرده است‌

دسته: دانشجويي , دانشگاه ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۷ آبان ۱۴۰۲
معاون وزیر علوم: مجتمع آموزش عالی گناباد رشد نکرده است‌

معاون وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت:وجود علامه بهلول در شهر گناباد نماد بارزی از قدمت مبارزه در ایران است ولی متناسب با این قدمت مجتمع آموزش عالی گناباد رشد نکرده است و با وجود زحمات زیادی که کشیده شده آنچه موجود است در تراز این مردم نیست.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)،عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در مراسم تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد اظهار داشت: اگر کسی در تاریخ اسلام تحقیق کند به مکرر به گناباد برخورد می کند و این شهر مرکز علم، فرهنگ و هنر است.
وی ادامه داد: وجود علامه بهلول در شهر گناباد نماد بارزی از قدمت مبارزه در ایران است ولی متناسب با این قدمت مجتمع آموزش عالی گناباد رشد نکرده است و علی رغم زحمات زیادی کشیده شده آن چه موجود است در تراز این مردم نیست.

معاون فرهنگی واجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: بحث آمایش کمک بزرگی خواهد کرد مجموعه های متفرقه بدن آن که حذف شوند یکپارچه می شوند و می توانند کنش گری بیشتری داشته باشند.

کلانتری افزود: هیئت علمی حوان و دانشجوهای دانشگاه می توانند به توسعه و اعتلای شهرستان شوند و باید همه با وحدت کمک کنند.
وی اظهار کرد: کمک های در وزارتخانه برای بهبود فضای بصری مجمتع آموزش عالی گناباد تواند داشت و دانشگاه با شرایط زیست بوم خود کمکی نکند رسالت خود را انجام نداده است و باید به نیازهای منطقه خود پاسخ بدهد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز در مراسم تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی اظهار داشت: تاسیس دانشگاه در مناطق دور دست یکی از آرزوی ملت برای عدالت آموزشی بوده است.

وی ادامه داد: در گذشته استعدادهای خوبی داشته ایم ولی امکان تحصیل در دانشگاه های مراکز استان برای آنها فراهم نبود ولی امروز این استعداد ها با وجود دانشگاه های خوب در شهرستان شکوفا می شود.

امام جمعه گناباد بیان کرد: از مسئولین درخواست دارم تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی به دانشگاه و افزایش بودجه فرهنگی این مجتمع را پیگیری کنند.

رضا نصیری فرماندار گناباد نیز در مراسم تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد گفت: تلاش های دکتر زمانی باعث شد تا مجتمع آموزش عالی از اجاره نشینی خارج و پردیس نقل مکان کند.

وی افزود: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی مثل یک بازیکن تیم ورزشی است که خوب بازی میکند و یک بازی هم استراحت می کند.

فرماندار گناباد گفت: سند تحول شهرستان گناباد امروز به مجتمع آموزش عالی سپرده می شود تا آن را تدوین کنند، دانشگاه برای شهر جدیدی که در گناباد ایجاد می شود باید پای کار باشد و برای همه حوزه های آن طرح ارائه کند.

نصیری خاطر نشان کرد: بحث آمایش دانشگاه ها بطور مسلم اجرا خواهد شد و اگر مقاومت کنیم با حکم حکومتی و بدون نظر ما در شهرستان اجرایی می شود که پیش دستی کردیم و دانشگاه پیام‌نور را در مجتمع آموزش عالی اقدام نمودیم.

گفتنی است عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در سفر به شهرستان گناباد به مقام شامخ شیخ محمد تقی بهلول گنابادی و شهدای گمنام ادای احترام کرده و از قنات جهانی قصبه ، مسجد جامع و مزارع زعفران بازدید داشته و در پایان اولین روز سفر خود به این شهرستان دیداری با دانشجویان و فعالین فرهنگی مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار کرده است.

در پایان این مراسم از زحمات علیرضا زمانی تقدیر و یاسر اسماعیلیان بعنوان رئیس جدید مجتمع آموزش عالی گناباد معرفی شد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 228
برچسب ها:
دیدگاه ها