۱۱۰۰ قطعه زمین نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار شد

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۱۰۰ قطعه زمین نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد گفت: تاکنون حدود یک هزار و ۱۰۰ قطعه زمین از سایت ۲۴۰ هکتاری نهضت ملی مسکن بر اساس قرعه‌کشی به متقاضیان دارای شرایط این شهرستان واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، ناصر چیتگر رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد در مراسم واگذاری زمین های نهضت ملی مسکن در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این زمینها در مجموع برای احداث حدود ۲ هزار و ۱۸۸ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن و هر زمین برای ساخت ۲ واحد مسکونی به ۲ نفر از افراد متقاضی واگذار شد.

وی ادامه داد: ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن گناباد اکنون در ۱۲ سایت در حال احداث است که از این میان سایت ۲۴۰ هکتاری بزرگترین سایت برای اجرای این طرح در استان خراسان رضوی است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد تصریح کرد: پنج هزار واحد مسکونی در سایت ۲۴۰ هکتاری احداث می شود و تاکنون یک هزار و ۳۵۲ قطعه زمین برای احداث ۲ هزار و ۷۰۰ واحد توسط اداره راه و شهرسازی برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن تحویل داده شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این تعدادی زمین در سایر سایتهای نهضت ملی مسکن گناباد به متقاضیان واگذار شده که مراحل ساخت واحدهای آنان در حال اجرا است.

چیتگر اظهار کرد: ۹۷۰ واحد نهضت ملی مسکن گناباد در مرحله پی ریزی (فوندانسیون) ، ۵۲۰ واحد اسکلت بندی و سقف و همچنین ۲۰۰ واحد نازک کاری و مراحل پایانی خود را طی می کند.

رییس اداره راه و شهرسازی گناباد هم گفت: از مجموع ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر که تاکنون برای طرح نهضت ملی مسکن مناطق شهری گناباد ثبت نام کردند، شرایط نخست ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر تایید و افزون بر ۶ هزار نفر هم تایید نهایی شدند.

سعید خواجه افزود: بیش از ۴۰۰ هکتار زمین در یک سال گذشته برای اجرای نهضت ملی مسکن به محدوده مناطق شهری و روستایی این شهرستان الحاق شد، در حالیکه از ابتدای انقلاب تا آغاز به کار دولت سیزدهم تنها ۷۵ هکتار زمین به محدوده این شهرستان الحاق شده بود.

خبرنگار: یاسر سالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 24
برچسب ها:
دیدگاه ها