۳۸۰ میلیارد ریال صرف بهسازی مسکن روستایی شد

دسته: پسکلوت
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
۳۸۰ میلیارد ریال صرف بهسازی مسکن روستایی شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان گفت: طی نیمه نخست امسال ۳۸۰ میلیارد ریال صرف بهسازی مسکن روستایی در این شهرستانها شده است.

ناصر چیتگر افزود: از این مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال در قالب ۲۱۰ فقره تسهیلات در گناباد و ۱۷۰ میلیارد ریال در قالب ۱۷۰ فقره تسهیلات در شهرستان  بجستان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات بهسازی مسکن روستایی برای هر متقاضی یک میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت می‌شود. 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان گفت: از محل ۶۵ میلیارد ریال اعتبارات ملی و تملک دارایی های سرمایه ای طرحهای عمران روستایی بنیاد مسکن بهسازی واحدهای مسکونی در ۲۰ روستای این ۲ شهرستان هدفگذاری شده که بعد از انجام مناقصه و انعقاد قرارداد عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

وی افزود: در نیمه نخست امسال با تخصیص ۳۳۰ تن قیر رایگان، آسفالت ۴۳ هزار مترمربع از معابر روستایی توسط بنیاد مسکن و با مشارکت شوراهای اسلامی و دهیاریها در شهرستانهای گناباد و بجستان انجام شده یا در دست اجراست.

چیتگر ادامه داد: در این مدت مطالعه و بازنگری طرحهای هادی هفت روستا در این شهرستانها انجام و در حال اتمام است.

وی گفت: ۴۳۰ سند منزل روستایی شهرستانهای گناباد و بجستان طی این مدت در ادارات ثبت اسناد و املاک ثبت شده یا ثبت آنها در دست اقدام است که از این تعداد ۳۰۰ واحد مربوط به گناباد و ۱۳۰ واحد مربوط به بجستان می باشد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان افزود: ۲۸ قطعه زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهر گناباد در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته که زمینهای ۵۶ واحد مسکونی به متقاضیان واگذار شده و قراردادهای آنها ثبت و افراد متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و در ۴۰ واحد آن فونداسیون اجرا و بقیه در مرحله اسکلت یا احداث است.

وی ادامه داد: در شهر کاخک گناباد هم چهار واحد طرح اقدام ملی مسکن در دست ساخت است و در شهر بیدخت نیز سه قطعه زمین برای این منظور اختصاص یافته که قرارداد ساخت ۶ واحد ثبت شده و چهار واحد از این تعداد در حال ساخت است.

چیتگر گفت: در شهرستان بجستان هم در مرحله نخست یک قطعه زمین تحویل بنیاد مسکن شده که قرارداد ساخت ۱۵۲ واحد در آن منعقد و قطعات زمین تحویل متقاضیان شده است و مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان نیز در دست بررسی و مطالعه است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 260
برچسب ها:
دیدگاه ها