احداث سردخانه نیاز ضروری انارکاران بجستانی است

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ آبان ۱۴۰۱
احداث سردخانه نیاز ضروری انارکاران بجستانی است

رئیس شورای اسلامی روستای جزین در جشنواره انار بجستان گفت: سال ها مسئولین قول احداث سردخانه برای ذخیره انار را به کشاورزان داده اند ولی هنوز قول آنها عملی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، سید رضا حسینی رئیس شورای اسلامی روستای جزین در جشنواره انار بجستان اظهار داشت: تولید سالانه ۱۵ هزار تن انار در بجستان آن هم در دل کویر با گرمای ۴۰ درجه را داریم.

وی ادامه داد: کرم گلوگاه و بروزنشدن اطلاعات کشاورزان و بی رمق شدن بازار انار در سنوات اخیر پیش روی کشاورزان بوده است.

این انار کار بجستای عنوان کرد: انار بجستان و سایر شهرستان ها مانند فردوس، کاشمر و فیض آباد روی دست انارکاران مانده و خریداری ندارد که بزودی با سرما روبه رو خواهیم شد و در منطقه محل ذخیره ای برای انار نداریم و سال ها بحث سردخانه همچنان مطرح می باشد.

حسینی گفت: در زمستان میلیون ها مترمکعب آب هدر می رود در حالی که در تابستان به دنبال قطره قطره آن هستیم و باید برای آندچاره کرد تا کی از چاه ها برداشت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: استفاده از سیستم سنتی برای آبیاری از مشکلات کشاورزان و باعث هدر روی آب در منطقه می شود و باید مطالعات احداث استخر بزرگ جزین سرعت گیرد.

این کشاورز بیان کرد: در حالی که آموزش و پرورش برای ۵۰۰ دانش آموز ۳۰ پرسنل و دیگر نهاد ها به همین شکل نیرو تخصیص می دهند اما جهاد کشاورزی زارعین را از داشتن مروج محروم می کند.

حسینی اظهار کرد: امروز باید بازار صادرات تسهیل شود و درخواست کشاورزان تسهیلات جهت لوله گذاری می باشد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 171
برچسب ها:
دیدگاه ها