جشنواره فیلم و عکس گناباد گشایش یافت

دسته: فرهنگي , هنري
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۱ اسفند ۱۴۰۰
جشنواره فیلم و عکس گناباد گشایش یافت

نوزدهمین دوره جشنواره فیلم و عکس گناباد دوشنبه‌شب طی آیینی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گشایش یافت.

رییس انجمن سینمای جوان گناباد در حاشیه این جشنواره افزود: در جشنواره فیلم و عکس گناباد ۴۳ قطعه عکس اثر ۱۷ هنرمند عکاس گنابادی تا دوازدهم اسفندماه در معرض دید عموم قرار داده شده است.

محمد برادران با بیان اینکه نقد و بررسی آثار هنرمندان جوان از اهداف برگزاری جشنواره فیلم و عکس است، بیان کرد: در این جشنواره هنرمندان گنابادی آثار خود را در عرصه‌ای بدون رقابت و با نگاهی خاص در معرض نقد و بررسی قرار داده‌اند، چراکه اگر رقابتی در کار نباشد، نقدها نسبت به آثار تاثیر بیشتری خواهد داشت و جوانان و علاقه‌مندان با دیدن فیلم ها و عکسهای جشنواره به این رشته‌های هنری رغبت بیشتری پیدا می کنند.

وی گفت: همچنین در مدت برگزاری جشنواره مزبور تعداد زیادی فیلم کوتاه از فیلم‌های شاد و خاص منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به تجلیل از  تعدادی فیلم‌سازان برتر در مدت برگزاری جشنواره فیلم و عکس گناباد گفت: یکی از بخشهای متفاوت جشنواره فوق در سالجاری در مقایسه با دوره‌های مشابه آن در سالهای گذشته نمایش فیلم با موضوع جلوه آب است و از تعدادی فیلم ساز برتر که تولیدات برتری در این زمینه داشتند هم تقدیر به عمل می‌آید.

برادران بخش ویژه با عنوان یادها و نامها مختص بزرگداشت مرحوم “حسن فتح‌نیا” و مرحوم “سید اسماعیل سدهی” از هنرمندان پیشکسوت انجمن سینمای جوان گناباد را دیگر بخشهای جشنواره فیلم و عکس گناباد ذکر کرد.

رییس انجمن سینمای جوان گناباد گفت: بدنبال شیوع ویروس همه‌گیر کرونا طی دو سال اخیر جشنواره های فیلم و عکس برگزار نشد که با توجه به بهبودی و کاهش تبعات بیماری کووید ۱۹ تولیدات هنرمندان این انجمن در حال افزایش است.

برادران اظهار داشت: برگزاری یک دوره فیلم‌سازی مشترک با سایر بخشهای هنری، برپایی دوره عکاسی و انیمیشن به صورت حضوری و مجازی با شرکت هنرمندانی از استانهای مختلف و گناباد، برگزاری تعدادی نمایشگاههای مجازی عکس در بستر گوگل نت و اینستاگرام سایر فعالیتهای انجمن سینمای جوانان گناباد در سال جاری به شمار می‌ رود.

 نوزدهمین جشنواره فیلم و عکس گناباد با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد و انجمن سینمای جوان دفتر گناباد نهم لغایت دوازدهم اسفند ماه جاری در محل ساختمان قدیم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد پذیرای علاقه‌مندان و هنرمندان است.

انجمن سینمای جوان گناباد در زمینه آموزش عکاسی، کارگردانی، فیلمنامه نویسی، تدوین، صدابرداری و صداگذاری، تصویربرداری، فیلم داستانی، مستند و تجربه گرا فعالیت می‌کند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 374
برچسب ها:
دیدگاه ها