شاخص های طرح هادی در گناباد از نسبت استانی بالاتر است

دسته: بجستان , پسکلوت , دسته‌بندی نشده , کاخک , مرکزی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
شاخص های طرح هادی در گناباد از نسبت استانی بالاتر است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد گفت: در اجرای و مطالعه طرح‌های روستایی شاخص استان 35 درصد است که ما در شهرستان‌های گناباد و بجستان درصد بالاتری داریم.

ناصر چیتگر رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد اظهار داشت: در شهرستان گناباد ۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که از این تعداد ۵۸ روستا مطالعه طرح هادی آن انجام شده که شاخص ۹۴ درصد را دارد و تعداد ۲۶ روستا نیز طرح‌های هادی آن اجرا شده که شاخص ۴۵ درصد دارد.

وی افزود: در شهرستان بجستان نیز ۲۵ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که ۲۳ روستا مطالعه طرح هادی آن انجام شده که شاخص ۹۲ درصد را دارد و ۱۳ روستا طرح هادی اجرایی شده که در اجرای و مطالعه طرح‌های روستایی شاخص استان ۳۵ درصد است که ما در شهرستان‌های گناباد و بجستان درصد بالاتری داریم.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد با اشاره به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی به خسارت‌هایی که در برخی زلزله‌ها به منازل غیرمقاوم وارد می‌شود بیان داشت: از ابتدای طرح مقاوم‌سازی منازل روستایی در سال ۸۳ تاکنون ۵۵۸۸ واحد روستایی به بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی معرفی شده‌اند که تعداد ۴۸۴۱ مورد قرارداد انجام شده و در ۴۵۱۶ مورد نیز فروش اقساطی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در بجستان نیز ۱۸۹۹ مورد معرفی به بانک داشته‌ایم که ۱۷۶۹ واحد انعقاد قرارداد و ۱۴۹۳ مورد نیز فروش اقساطی انجام شده است.

چیتگر با اشاره به هدف اصلی از تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که همان تامین مسکن محرومان است بیان کرد: در سال گذشته ۱۷ مورد تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد داشته‌ایم و تسهیلات طرح مسکن محرومین نیز ۲۲۰ واحد در گناباد و ۱۲۰ مورد در بجستان از محل تسهیلات بلاعوض هر فقره ۲۵ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی دلیل تاخیر در برخی پروژه‌های طرح را نیز تامین ضمانت، گرانی مصالح و انعقاد قرارداد با بانک‌ها دانست و افزود: طبق آمار معاونت بازسازی مسکن استان که در شهریور ۹۹ اعلام شد، در گناباد ۱۳۰۳۸ واحد روستایی در ۸۳ آبادی داریم که ۶۵۹۲ مورد مقاوم سازی شده و ۵۵۴۶ مورد نیز غیرمقاوم هستند.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح مقاوم سازی منازل روستایی در گناباد ۵ هزار و بجستان ۲ هزار واحد تسهیلات دریافت کرده‌اند.

چیتگر با شاره به اقدامات صورت گرفته توسط این اداره در برخی از روستاها اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن نیز از برنامه‌هایی است که در دست اقدام داریم که در شهر گناباد ۱۹۰۰ نفر ثبت نام داشته‌اند که از این تعداد ۴۸۸ نفر تایید و ۲۹۴ نفر نیز واریز وجه داشته‌اند که زمین تحویل و در مرحله صدور پروانه است.

وی افزود: اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز در شهرهای کاخک، بیدخت، بجستان و یونسی نیز در دست اقدام است که در این شهرها زمین تحویل و انعقاد قرارداد صورت گرفته و فقط در شهر یونسی منتظر ابلاغ اداره راه و شهرسازی هستیم.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد در زمینه اجرای طرح‌های هادی نیز تصریح کرد: در حال حاضر ۷ پروژه در شهرستان گناباد و ۴ پروژه در شهرستان بجستان در دست اقدام داریم.
اعتباری نیز به عنوان اعتبارات ماده ۱۱ فروش زمین در روستاها داریم که از این محل نیز ۱۴ روستا برای آن پروژه تعریف و در دست اقدام است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد گفت: در سه روستای کلاته کلوخ،کلاته نو و محمدآباد نیز ۳۷ واحد روستایی از محل تسهیلات بهسازی در دست احداث داریم که پیشرفت‌های قابل قبولی دارند.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات ویژه طرح بهسازی روستایی در سال ۹۹ در شهرستان گناباد ۳۲۱ فقره و در بجستان ۲۲۴ فقره بوده که به هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت شده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3359 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 305
برچسب ها:
دیدگاه ها