پایگاه اورژانس روشناوند افتتاح شد

دسته: پسکلوت , دانشگاه ها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
پایگاه اورژانس روشناوند افتتاح شد

پایگاه اورژانس شهر روشناوند توسط جمعی از خیرین ساخته و توسط دانشگاه علوم پزشکی تجهیز شد که با حضور مسئولین کشوری به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، پایگاه اورژانس شهر روشناوند با زیربنای ۱۲۰ متر مربع و هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال توسط جمعی از خیرین نیک اندیش شهر روشناوند از جمله خانواده شریفی به یادبود پدرشان شادروان عباسعلی شریفی احداث و با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گناباد تجهیز شدکه این پایگاه با حضور دکتر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور به بهره برداری رسید.

اورژانس گناباد به بیش از ۱۶ هزار ماموریت اعزام شده است
رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم اظهار داشت:هم اکنون ۱۷ پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان ارائه می‌دهند.
وی با اشاره حدود ۸۲ هزار تماس تلفنی طی سال ۱۴۰۲ با اورژانس دانشگاه تصریح کرد: این تماس‌ها منجر به انجام ۱۶ هزار و ۸۱۶ ماموریت توسط پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس و ۱۰۳ سورتی پرواز توسط بالگرد اورژانس هوایی شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد متوسط زمان رسیدن بر بالین بیمار در اورژانس پیش بیمارستانی این دانشگاه را در ماموریت‌های شهری ۷:۳۶ دقیقه و در ماموریت‌های جاده‌ای ۱۱:۰۴ دقیقه عنوان کرد.
احمدی از برقراری ۲۵۰ هزار تماس با اورژانس دانشگاه طی سه سال دولت سیزدهم خبر داد و افزود: این تماس‌ها منجر به انجام ۴۵ هزار ماموریت توسط آمبولانس‌ها و ۲۶۰ ماموریت توسط اورژانس هوایی شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: به رغم اینکه احداث پایگاه اورژانس جدید در برنامه ششم توسعه نبود ولی با توجه به ارتقای روشناوند به شهر، درخواست‌های مردمی و همچنین برگزاری برنامه‌هایی مانند کویرنوردی که ممکن است با مخاطراتی مواجه باشد خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده مجوز احداث آن در دولت مردمی سیزدهم اخذ و احداث پایگاه به همت خیرین انجام شد.
احمدی با اشاره به اینکه پایگاه اورژانس روشناوند از حدود دو ماه پیش به بهره‌برداری رسیده است خاطرنشان کرد: بررسی زمان رسیدن بر بالین بیمار در شهر روشناوند نشان می‌دهد که این زمان از ۱۵ دقیقه به ۴:۱۴ دقیقه پس از افتتاح پایگاه اورژانس کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه پایگاه اورژانس روشناوند با ۱۲۰ مترمربع زیربنا و صرف ۲۰ میلیارد ریال هزینه احداث شده است اظهار کرد: ۱۴ میلیارد ریال از این مبلغ توسط خیرین و مابقی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد تامین شده است.
احمدی همچنین با اشاره به احداث آشیانه اورژانس هوایی با ۳۸۰ مترمربع زیربا و صرف ۳۵ میلیارد ریال اعتبار خاطرنشان کرد: احداث آشیانه جدید موجب حرکت سریع‌تر بالگرد به خارج و جلوگیری از تاخیر در پرواز می‌شود.
وی افزود: اورژانس ۱۱۵ با بهره‌مندی از نیروهای جوان و فعال همیشه در خط مقدم درمان بهترین خدمت را به مردم ارائه می‌کند و رضایتمندی مطلوبی را کسب کرده است.


نوشته شده توسط:reporter2 - 3572 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 27
برچسب ها:
دیدگاه ها