غافلگیری شکارچیان غیرمجاز در منطقه هلالی

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
غافلگیری شکارچیان غیرمجاز در منطقه هلالی

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست گناباد از غافلگیر شدن شکارچیان غیر مجاز در منطقه هلالی این شهرستان خبر داد.

حسن ابراهیمی افزود: شکارچیان غیرمجاز یک راس میش وحشی در حاشیه منطقه حفاظت شده هلالی به صورت غافلگیرانه توسط محیط بانان دستگیر شدند. 

وی اظهار کرد: محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناباد حین گشت‌زنی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده هلالی متوجه حضور افرادی با ابزار و ادوات مشکوک در ارتفاعات شده و بلافاصله اقدام به تعقیب و مراقبت نامحسوس می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناباد اظهار کرد: پس از ردزنی و بررسی مسیرهای احتمالی خروج از ارتفاعات در نهایت دو مسیر توسط دو گروه از محیط‌بانان مسدود شد. 

وی گفت: بالاخره پس از تاریک شدن هوا و تمام شدن بارش سنگین باران، شکارچیان که با خیال آسوده در حال خروج از منطقه بودند، در یک اقدام غافلگیرانه توسط محیط‌بانان دستگیر و پس از بازرسی خودرو لاشه یک راس میش وحشی اوریال و یک قبضه سلاح غیرمجاز و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در همین رابطه چهار نفر دستگیر شدند که با همکاری ماموران پاسگاه انتظامی زیبد متخلفان به بازداشتگاه منتقل و پرونده به مرجع محترم قضایی ارجاع شد. 

 وی افزود: متهمان فوق ۷۵ میلیون تومان از بابت شکار غیرمجاز یک راس میش وحشی به محیط‌زیست خسارت وارد کرده که علاوه بر حبس و جریمه نقدی برابر مصوبه ۴۴۲ شورای‌عالی حفاظت محیط زیست باید جبران خسارت انجام دهند.

 رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست گناباد، شکار غیر مجاز و تخلفات حوزه محیط زیست را خط قرمز محیط‌بانان دانست و گفت: به هیچ کس اجازه شکار غیرمجاز داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون مماشات و اغماض به طور قاطع برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی در همین خصوص از تمام دوستداران محیط زیست و همشهریان درخواست نمود؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست و سامانه گویا ۲۴ ساعته ۱۵۴۰ گزارش نمایند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 26
برچسب ها:
دیدگاه ها