جابه‌جایی حدود ۳ هزار مسافر در ۴ ماه از طریق فرودگاه گناباد

دسته: راه و ترابری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
جابه‌جایی حدود ۳ هزار مسافر در ۴ ماه از طریق فرودگاه گناباد

سخنگوی فرودگاه‌های خراسان‌رضوی با اشاره به عملیاتی‌ بودن فرودگاه شهدای گناباد در ۴ ماهه اخیر، گفت: از زمان برقراری پروازهای فرودگاه گناباد (مهرماه امسال) تا آخر دی‌ماه، حدود ۳ هزار مسافر از این فرودگاه جابه‌جا شده است.

حسن جعفری درخصوص تعطیلی پروازهای فرودگاه شهدای گناباد گفت: نخستین پرواز مسافری فرودگاه گناباد پس از ۳۰ سال از مهرماه امسال در این فرودگاه برقرار شد که در پی آن شاهد استقبال کم‌نظیر مردم استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی از پروازهای فرودگاه گناباد بودیم.

مدیر روابط‌عمومی فرودگاه‌های خراسان‌رضوی در ادامه از انجام ۲۶ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه شهدای گناباد از ۱۰ مهرماه تا ۲۳ دی‌ماه امسال خبر داد و افزود: در این بازه زمانی ۲ هزار و ۷۳۰ مسافر از طریق فرودگاه گناباد جابه‌جا شدند که نشان‌دهنده استقبال مردم استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی است.

جعفری با اشاره به اینکه میانگین مسافران پروازهای ورودی ۱۲۰ نفر و میانگین مسافران پروازهای خروجی از این فرودگاه ۱۳۲ نفر بوده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا، بهره‌برداری از فرودگاه گناباد بدون برخورداری از زیرساخت‌های لازم نبوده، چراکه فرودگاه گناباد عملیاتی است و هیچ‌گونه مشکل زیرساختی برای برقراری پرواز ندارد.

سخنگوی فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه تاکنون پروازهای فرودگاه شهدای گناباد با موفقیت و بدون هیچ‌گونه چالشی انجام شده است، تصریح کرد: برای انجام پرواز علاوه بر فرودگاه و شرکت هواپیمایی، شرکت هندلینگ‌کننده نیز به‌عنوان یکی از این سه ضلع باید حضور داشته باشد که حضور یا عدم حضور هندلینگ‌کننده در حوزه وظایف شرکت فرودگاه‌ها نیست، اما با این وجود به‌منظور خدمت‌رسانی به مردم گناباد و انجام پروازها، رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

جعفری در خاتمه ضمن تاکید بر اینکه خرید تجهیزات هندلینگ توسط معاون هماهنگی عمرانی استانداری خراسان‌رضوی در حال پیگیری است، بیان داشت: مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی، پیگیر خرید تجهیزات بوده و امید است در آینده‌ای‌ نزدیک، این موضوع به سرانجام برسد و شاهد از سرگیری پروازهای فرودگاه گناباد باشیم.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 86
برچسب ها:
دیدگاه ها