ادغام دانشگاه پیام نور باعث مصوبه دانشگاه گناباد خواهد شد

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ آبان ۱۴۰۲
ادغام دانشگاه پیام نور باعث مصوبه دانشگاه گناباد خواهد شد

فرماندار گناباد گفت: وزارت علوم اعلام کرده بود مجتمع آموزش عالی شرایط دانشگاه شدن را ندارد که با ادغام دانشگاه پیام نور در این مجتمع شرایط تبدیل شدن آن به دانشگاه محیا شده است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)،رضا نصیری فرماندار گناباد در جلسه بازاریان شهرستان که در محل مسجد غضنفری برگزار شد اظهار داشت: از ابتدا به فرودگاه گناباد نگاه بین المللی داشتیم و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز برای راه اندازی فرودگاه گناباد زحمات زیادی کشید و ایشان با شرکت هواپیمایی وارش صحبت کردند و فرودگاه گناباد را افتتاح نمودند.
وی ادامه داد: برای ۱۵ شهر استان خراسان برنامه ریزی کردیم، از ۹ شهرستان در حال حاضر مسافر داریم و تاکنون ۱۲ پرواز داشته ایم.
فرماندار گناباد در خصوص مشکل پیش آمده برای پروازهای فرودگاه گناباد خاطر نشان کرد:مشکلات اخیر فرودگاه تجهیز آن است که باید توسط سازمان فرودگاه ها تامین شود، فرودگاه گناباد با کمبود تجهیزاتی از جمله جت استار، پله، هواساز روبرو است که باید به هر گونه ای تامین گردد.
نصیری افزود:تا کنون به چند شرکت هواپیمایی جهت تجهیز امکانات ارتباط برقرار کرده ایم اما به نتیجه ای نرسیده ایم و امیدواریم تا یکشنبه هفته آینده با کمک استاندار این مشکل را حل کنیم.
وی اظهار داشت: در صدد هستیم ۵ هواپیما برای گناباد خریداری کنیم که در این زمینه از طرف خیرین اختیارات داریم تا این موضوع را پیگیری کنیم.


فرماندار گناباد در خصوص ادغام دانشگاه پیام نور این شهر با مجتمع آموزش عالی گناباد که گلایه هایی را به همراه داشت اظهار کرد: تجمیع دانشگاه‌ها دستور مقام معظم رهبری است و دانشگاه پیام نور گناباد برای ۵۰ نفر و ۵۰ رشته است، ما در برخی از رشته های دانشگاه پیام نور یک دانشجو نداریم و برخی از اتاق ها و آزمایشگاه ها اصلا استفاده نمی شود، یک نیروی خدماتی یا تاسیساتی ندارد و از ۱۱ کارمند دانشگاه پیام نور ۸ نفر از دانشگاه منتقل شده اند.
نصیری ادامه داد: کارمندان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور به ادارات مختلفی رفته اند، در طرح آمایش با کمبود دانشجو باید ادغام می شدیم ومجتمع آموزش عالی ما در خطر رفتن بود، و نامه ای به ما ارسال شده که مجتمع آموزش عالی گناباد به دانشگاه تبدیل نخواهد شد چون شاخصه های لازم را ندارد.
وی افزود:چندین بار با وزیر علوم دیدار و. درخواست کردیم که ما را با تربت حیدریه یا سبزوار تجمیع نکنند و دانشگاه گناباد را با دانشگاه خود گناباد ادغام کنند و با تجمیع این دو مجموعه (دانشگاه پیام نور و مجتمع آموزش عالی) تبدیل به دانشگاه خواهیم شد.
فرماندار گناباد تاکید کرد: با ایجاد خوابگاه و آزمایشگاه مجتمع آموزش عالی، بزودی پردیس این مجتمع افتتاح می شود.
نصیری با اشاره به راه اندازی کلاس های ماده ۲۸ فرهنگیان و محیا شدن زمینه تاسیس دانشگاه فرهنگیان در گناباد عنوان داشت: دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت برای شهرستان است و از امسال نام گناباد در دفترچه کنکور درج خواهد شد.
وی در خصوص دیگر اقدامات دولت در شهرستان گناباد اظهار داشت: ۱۶۰ لیتر آب در ثانیه از منطقه کیبر به سمت گناباد پمپاژ می شود و ۹۰ لیتر آب ورودی به گناباد داریم و الباقی هدر می رود که طی یک سال ونیم گذشته دو اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی یعنی ۶۰ میلیارد تومان برای اصلاح خط انتقال آب گرفتیم
فرماندار گناباد تصریح کرد: در حوزه نهضت ملی مسکن در ۸ سال دولت گذشته ۳۸ قطعه زمین در کل گناباد و با محوریت بیدخت و کاخک واگذار شده است در حالی که از مهر پارسال تا مهر امسال ۲۳۰۰ قطعه زمین به مردم واگذارشده و تا ده روز دیگر ۴۰۰۰ قطعه زمین واگذار خواهیم کرد.
فرماندار گناباد گفت: اکنون در گناباد به رکودی از قیمت زمین رسیدیم و به زودی روند کاهش قیمت زمین و افزایش ساخت و سازها را شاهد خواهیم بود.
نصیری عنوان کرد: اولین شعله گاز در سال ۱۳۸۶ به گناباد رسید و امسال در دهه فجر جشن پایان گاز رسانی به آخرین روستای گناباد را خواهیم گرفت و همچنین جشن پایان برق رسانی به آخرین روستای گناباد (خوش منزل) با سه خانوار ساکن و هزینه سه میلیارد تومان را گرفتیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای گازرسانی بخش کاخک در دل کوه ها ماشین آلات شبانه روزی کار می کنند و ۷۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3473 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 43
برچسب ها:
دیدگاه ها