دستگاه جت استارت پروازهای فرودگاه را کنسل کرد

دسته: راه و ترابری
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۸ آبان ۱۴۰۲
دستگاه جت استارت پروازهای فرودگاه را کنسل کرد

مدیر روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی گفت:مشکل فرودگاه گناباد تامین دستگاه جت استارت است و تامین این دستگاه با شرکت خدمات دهنده پروازی است و این شرکت باید دستگاه جت استارت را تامین کند.

چشم انتظاری مردم گناباد برای بهره برداری از فرودگاه این شهر ۲۷ سال به طول انجامید و در ۱۱ مهر ماه شاهد نشستن اولین پرواز مسافربری در این شهرستان بودند.
تلاش همه مردم و مسئولین این بود تا پروازها از فرودگاه گناباد با تعداد مسافر مناسب انجام تا این مسیر
پروازی ادامه پیدا کند که تا حدودی موفق و تعداد مسافر لازم برای یک پرواز همیشه وجود داشت.
پس از انجام ۱۱ پرواز از فرودگاه شهدای شهرستان گناباد به مقصد تهران و بالعکس زمزمه هایی در خصوص تعطیلی پروازهای گناباد به گوش می رسید تا این که شرکت هواپیمایی وارش در پیامکی به افراد رزو کننده بلیط اعلام کرد پرواز ها به مقصد گناباد کنسل شده است.
این موضوع نگرانی های زیادی در بین مردم شهرستان گناباد ایجاد و در خواست پیگیری کنسلی پروازها را داشتند که با تماس هاس متعدد و ارجاع به قسمت های مختلف در انتها دفتر معاونت عملیات شرکت هواپیمایی وارش اعلام کرد مشکلات پیش رو برای پرواز از فرودگاه گناباد را به شهرستان منتقل و آنها باید اقدام لازم را انجام دهند.
استقبال از فرودگاه گناباد فراتر از انتظارات بوده است
حسن جعفری مدیر روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی در خصوص کنسل شدن پروازهای فرودگاه گناباد اظهار داشت: تمامی تجهیزات و اقداماتی که وظیفه شرکت فروگاه ها بوده تامین شده و از لحاظ ما امکانات فرودگاه گناباد برای پرواز مناسب می باشد.
وی ادامه داد: استقبال از پرواز فرودگاه گناباد از انتظارات ما فرارتر بوده و بطور متوسط هر پرواز ۱۰۹ مسافر داشته که این تعداد مناسب است.
مدیر روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: شرکت هایی که در خط های پروازی کار می کنند باید یکسری تجهیزات هندلینگ را تامین کنند و این براساس قانون وظیفه این شرکت ها می باشد.
جعفری در پاسخ به سئوال که مشکل فرودگاه گناباد تامین دستگاه جت استارت است بیان کرد: تامین دستگاه جت استارت با شرکت خدمات دهنده پروازی است و این شرکت باید دستگاه تامین کند که براساس اطلاعات کسب شده با تغییر هواپیما در آخرین پرواز در این خصوص به مشکل خورده است.
وی افزود:شرکت وارش در پروازهای قبلی از مدل هواپیمایی استفاده کرده که سیستم گناباد جوابگو بوده و در آخرین پرواز با تغییر مدل هوا پیما با مشکل روبه رو شده است.
مدیر روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در حال پیگیری این موضوع برای تامین این دستگاه می باشند تا فرودگاه گناباد تعطیل نشود.

فقط پرواز یکشنبه گناباد کنسل شده است
رضا نصیری فرماندار گناباد نیز در همین خصوص اظهار داشت: تامین تجهیزات هندلینگ بر عهده شرکت پروازی است ولی با توجه به این که در هفته یک پرواز از فرودگاه گناباد انجام می شود شرکت استقبال زیادی برای تامین آن انجام نمی دهد مگر هر روز از این فرودگاه پرواز داشته باشیم.
وی ادامه داد: مذاکراتی با شرکت وارش و مسئولین استانی طی چند روز اخیر داشته ایم ولی این تجهیزات جز تعهدات دولت نیست و برای تامین آن باید راهکار پیدا کنیم.
فرماندار گناباد عنوان کرد: موضوع تنها جت استارت نیست و ۱۰ آیتم وجود دارد که به ترتیب اولویت باید تامین شود مانند هواساز،بالابر معلولین، انجام خدمات نظافتی داخل هواپیما که دستگاه برق مخصوص لازم دارد که در مجموع برای تکمیل و تجهیز آن به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نصیری اظهار داشت: اولویت تامین جت استارت است که اگر دستگاه جدید قرار به خریداری باشد در حدود ۴.۵ تا ۶ ملیلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اگر دستگاه دست دوم خریداری شود حداقل به ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: در حال حاضر فقط پرواز یکشنبه کنسل شده و در تلاش هستیم با کمک مسئولین استان این مشکلات را رفع و پرواز ها برقرار شود.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 134
برچسب ها:
دیدگاه ها