واگذاری ۴ هزار هکتار زمین در حریم شهر گناباد به نهضت ملی مسکن

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۵ شهریور ۱۴۰۲
واگذاری ۴ هزار هکتار زمین در حریم شهر گناباد به نهضت ملی مسکن

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد گفت: در راستای کمک به مشکل مسکن جوانان و همراهی با مردم ۴۶۵۱ هکتار زمین در حریم شهر گناباد در ۶ پلاک به اداره راه و شهرسازی گناباد جهت طرح نهضت ملی مسکن واگذار کردیم.

مجتبی محرابی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز) اظهار داشت: یکی از طرح هایی که کورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در کشور در حال اجرا می باشد موضوع کاشت درخت است که به این نداری رهبری لبیک گفته ایم.
وی افزود: پایلوت اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت باتولید بیش از ۴ میلیون اصله نهال بیابانی سازگار با اقلیم منطقه وبرنامه ریزی کاشت ۱۰۰۰ هکتار در منطقه عمرانی با مشارکت مردم در دست اقدام است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد خاطر نشان کرد: تولید نهال گلدانی از انواع گیاهان بیابانی شامل تاغ، آتریپلکس و قره داغ به تعداد ۱۷۰هزار اصله ، تولید نهال ریشه لخت تاغ به تعداد ۴میلیون اصله از دیگر اقدامات در این راستا بوده است.
محرابی مردم را ولی نعمت خود بیان کرد و افزود: احداث چکدم گابیونی با حجم ۱۷۲۱ متر مکعب در حوزه آبخیز روچی و گیسور ، بوته کاری با گونه های بومی همراه با آبیاری و مراقبت ۱۰۰ هکتار منطقه بیدخت و جمع آوری و معدوم سازی سرشاخه های خشک و آفت زده و دفع آفات در منطقه برگز در سطح ۵۰۰ هکتار و اجرای ۳۰ کیلومتر بادشکن غیر زنده در منطقه عمرانی از دیگر خدمات این اداره برای مردم برشمرد.
وی ادامه داد: اجرای عملیات بیولوژیک (کپه کاری، کنتورفار ، بذر پاشی) با مشارکت مرتعداران مراتع سیاه دره و گیسور در سطح ۵۰۰هکتار ، انجام مطالعات آبخیزداری ۸ مورد (نوده پشنگ،گیسور، گوهردشت، کلات، سنگ سبز، زوصالح آباد، روچی، بیهود) از دیگر اقدامات نیروی های منابع طبیعی گناباد برای رفاه حال مردم بوده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد گفت: اخذ سند تک برگ برای بیش از ۱۷۰هزار هکتار از اراضی ملی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.
محرابی عنوان کرد: نهالکاری همراه با آبیاری ۲۰۰ هکتار منطقه بیدخت و عمرانی و ثبت ۲۲۲۴ همیار طبیعت در سامانه همیار طبیعت شامل ۱۶۹۱ همیار دانش آموز، ۱۹۹ همیار مروج، و ۱۲۰همیار محافظ از دیگر مشارکت های مردم بوده است.
وی با اشاره با همراهی منابع طبیعی در راستای کمک به اشتغال و مسکن جوانان بیان کرد: تخصیص اراضی ملی برای ۸مورد طرح اقتصادی و اشتغالزا ، تخصیص۱۲۰هکتار اراضی ملی برای ساخت مسکن روستایی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در ۱۵ روستا و تحویل ۴۶۵۱ هکتار حریم شهر گناباد در ۶ پلاک به اداره راه و شهرسازی شهرستان گناباد از دیگر خدمات برای مردم بوده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 85
برچسب ها:
دیدگاه ها