عرضه مرغ در گناباد با مشکل ۲ نرخی مواجه است

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۶ تیر ۱۴۰۲
عرضه مرغ در گناباد با مشکل ۲ نرخی مواجه است

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد گفت: هم‌اکنون ۲ نرخی بودن مشکل مهم این شهرستان در عرضه مرغ به شمار می‌رود.

ابوالفضل شاکری روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گناباد افزود: تفاوت قیمت مرغ در این شهرستان نسبت به شهرستانهای همجوار موجب کمبود مرغ در گناباد شد.

وی تصریح کرد: مرغ در بازار شهرستان گناباد با قیمت هر کیلوگرم ۷۳۰ هزار ریال و در شهرستانهای همجوار به نرخ بالاتر و حتی ۸۰۰ هزار ریال به فروش می رسد.

معاون فرماندار گناباد ادامه داد: این مساله موجب شده که تعداد زیادی از مردم از شهرستانهای همجوار و نزدیک برای خرید مرغ به گناباد عزیمت کنند،این مساله در برخی موارد موجب کمبود مرغ در این شهرستان شده است.

وی گفت: با وجودی که در گناباد، اکنون کمبودی در تولید مرغ وجود ندارد ولی به دلیل افزایش تقاضا شاهد کمبود آن در برخی ساعات روز در فروشگاه‌های عرضه هستیم.

شاکری با بیان اینکه برخی از فروشگاهها مرغ قطعه کاری شده را با قیمت بالاتر به فروش می رسانند، افزود: قطعه کاری کردن مرغ در فروشگاه‌های عرضه ممنوع است و این اقدام تنها باید در کشتارگاه‌ها انجام و با نشان کشتارگاه در فروشگاه‌ها توزیع شود.

وی بر برنامه ریزی های کاربردی و افزایش نظارت‌ها بر تولید و عرضه مرغ در شهرستان گناباد تاکید کرد.

۸۵ درصد مرغ تولیدی گناباد به سایر مناطق کشور ارسال می شود

مدیر جهاد کشاورزی گناباد هم گفت: از مجموع ۳۸ تن مرغ که روزانه در کشتارگاهها و مرغداریهای این شهرستان تولید می شود، پنح تن و معادل ۱۵ درصد در بازار این شهرستان و ۳۳ تن و یا ۸۵ درصد بقیه به سایر شهرستان‌های همجوار و مرکز استان خراسان رضوی ارسال می شود.

رمضانعلی قاسمی ببان کرد: سالانه به طور متوسط هفت و نیم میلیون جوجه‌ریزی در ۸۴ واحد مرغداری گناباد انجام می شود که نتیجه آن تولید ماهانه ۱۴ هزار تن و روزانه ۳۸ تن گوشت سفید در این شهرستان است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۴۳۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداریهای گناباد انجام شد.

رییس شعبه تعزیرات حکومتی گناباد هم خواستار افزایش نظارت‌ها بر مراحل تولید و عرضه مرغ در کشتارگاه‌ها، مرغداری ها و فروشگاه‌های توزیع توسط مسوولین و دست اندرکاران مربوطه شد.

محمد رضا عرب با اشاره به اینکه باید با هرگونه عرضه خارج از شبکه مرغ برخورد شود، گفت: هرگونه توزیع مرغ در کشتارگاه‌ها و فروشگاه‌های عرضه باید با صدور فاکتور خرید انجام شود تا امکان افزایش نظارت‌ها بر این بخش بهتر انجام شود.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 133
برچسب ها:
دیدگاه ها