۴۲ اثر تاریخی شهرستان گناباد در انتظار ثبت جهانی و ملی | تغییر مدیریت اداره میراث فرهنگی

دسته: گردشگری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲ آذر ۱۴۰۱
۴۲ اثر تاریخی شهرستان گناباد در انتظار ثبت جهانی و ملی | تغییر مدیریت اداره میراث فرهنگی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این شهرستان ۱۶۵ اثر ملموس و ناملموس ثبت ملی شده است گفت: در حال حاضر نیز دو اثر تاریخی دیگر در انتظار ثبت جهانی و ۴۰ اثر دیگر نیز در انتظار ثبت ملی است.

محمد صفایی امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی این شهرستان که در محل سالن شهدای دولت برگزار شد اظهارداشت: قنات قصبه گناباد به عنوان تنها اثر ثبت جهانی استان که در فرآیند ثبت آن زحمات زیادی کشیده شده و باید بعنوان یک مسئله جدی در استان مطرح شود زیرا بزودی فرودگاه گناباد افتتاح و از این ظرفیت استفاده شود برای جذب گردشگر که انجام شود.

وی ادامه داد: در حوزه سفال گناباد با قدمت ۵ هزار ساله باید کارهای زیادی توسط میراث انجام شود که هنوز برای آن اقدامی نشده و باید بازارچه‌های گردشگری که وزیر میراث فرهنگی اعلام کردند در گناباد با این ظرفیت ایجاد شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: ۱۶۵ اثر ملموس وناملموس در گناباد ثبت ملی شده و ۴۰ اثر در انتظار ثبت ملی و ۲ در گناباد ثبت جهانی شده است که همه می‌تواند این شهرستان را به مقصد گردشگری تبدیل کند.

وی ادامه داد: ۱۵ بوم‌گردی در گناباد فعالیت دارد و اولین بوم‌گردی‌های استان در این شهر ایجاد شده و تور مدیران برای بازدید از گناباد را برگزار می‌کنیم.مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: کار گردشگری انجام نمی‌شود مگر با مشارکت تمامی دستگاه‌ها بخصوص شهرداری‌ها و شورای شهر تا بتوان کار خوبی انجام داد.

موسوی خاطرنشان کرد: بازارچه گردشگری گناباد در اولویت قرار دارد و بصورت جدی پیگیری خواهد شد.

به گزارش گنابادنیوز در این مراسم علیرضا محمودی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گناباد معرفی و زحمات رسول صنوبری تجلیل شد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 440
برچسب ها:
دیدگاه ها