قنات جهانی قصبه گناباد ساماندهی و بازپیرایی می‌شود

دسته: گردشگری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
قنات جهانی قصبه گناباد ساماندهی و بازپیرایی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ساماندهی و بازپیرایی قنات جهانی قصبه گناباد از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا، ابوالفضل مکرمی‌فر  افزود: اعتبار اختصاص یافته در این سفر۳۰ میلیارد ریال بوده که برای اجرای طرح و برنامه ها تامین شده است.
وی ادامه داد: تکمیل و استحکام بخشی ورودی شماره دو، طرح پایش آب قنات قصبه با مشارکت مجتمع آموزش عالی گناباد، احیا و بازپیرایی کوچه باغ محور گردشگری قنات قصبه با مشارکت شهرداری گناباد، استحکام‌بخشی، مرمت و احیای آب‌انبار قلعه کاخک با مشارکت شهرداری کاخک، مرمت برج و حوضخانه فخزاده، مرمت و بازپیرایی کوچه باغ حیاطا واقع در محور گردشگری قنات از مهم‌ترین اقداماتی  است که از محل این اعتبارات انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان این که جلب مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی نیز در دستور کار قرار دارد گفت: شهرداری‌های گناباد و کاخک و مجتمع آموزش عالی گناباد در این برنامه مهم میراث‌فرهنگی مشارکت خواهند کرد.
مکرمی فر افزود: اعتبار تامین شده و تخصیص یافته برای قنات جهانی قصبه گناباد مبلغ هفت میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: قنات جهانی قصبه گناباد هر ساله میزبان حدود ۷۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی است که در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا بازدید کنندگان آن با کاهش مواجه شده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 446
برچسب ها:
دیدگاه ها