افزون بر ۶ هزار تن پسته برداشت شد

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
افزون بر ۶ هزار تن پسته برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: ۶ هزار و ۲۰۰ تن پسته طی امسال از سطح ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار باغهای زیر کشت در این شهرستان برداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا،رمضانعلی قاسمی افزود: برداشت پسته از نیمه مردادماه امسال آغاز شد و به مدت حدود ۲ ماه در شهرستان گناباد ادامه یافت و بیش از پنج هزار نفر به صورت مستقیم در برداشت این محصول مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: برداشت محصول پسته در این مدت زمینه اشتغال ۱۲۵ هزار نفر – روز را در شهرستان گناباد فراهم کرد.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: از مجموع هفت هزار و ۸۰۰ هکتار باغهای پسته این شهرستان ،۶ هزار و ۲۰۰ هکتار آن بارور و به لحاظ کیفیت دارای شرایط مناسب و چند باغ پسته گناباد نیز دارای گواهی ارگانیک است.

قاسمی افزود: رقم غالب پسته گناباد، پسته بادامی سفید است و ارقام دیگر نظیر احمد آقایی، اکبری، فندقی و کله قوچی هم در این شهرستان کشت می شود و مناطق عمده کشت این محصول در منطقه برگز، عمرانی و روستاهای پسکلوت بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

وی درآمد سالانه ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی باغهای پسته این شهرستان را یادآور شد و ادامه داد: محصولاتی چون پسته، زعفران و گیاهان دارویی به دلیل آب کمی که نیاز دارند و درآمد زیادی که از کشت آنها حاصل می شود می توانند جایگزین خوبی برای محصولات کشاورزی باشند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 126
برچسب ها:
دیدگاه ها