۱۹ ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخریب شد

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۵ تیر ۱۴۰۱
۱۹ ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت:۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستای قنبر آباد شهرستان گناباد تخریب شد.

رمضانعلی قاسمی، مدیر جهاد کشاورزی گناباد با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی کشاورزی، زراعی و باغات اظهار داشت:با دستور قضایی و در راستای قانون و  هماهنگی شورای حفظ حقوق بیت المال ، با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب، نیروی انتظامی و همکاری شهرداری ، تعداد ۱۹ مورد ساخت و سازهای غیر مجاز به مساحت ۶.۱  هکتار از اراضی کشاورزی روستای قنبر آباد آزاد‌سازی شد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی جرم محسوب می‌شود، از شهروندان درخواست کرد قبل از انجام هرگونه اقدام در اراضی زراعی و باغی اعم از خرید و فروش، تفکیک، دیوار و فنس‌کشی، احداث بنا و به طور کلی هرگونه تغییر کاربری به مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

علی حبیبی، رئیس اداره امور اراضی گناباد  نیز گفت: به تمام افرادی که قصد ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه مذکور را دارند اعلام می‌کنیم که جهاد کشاورزی و قوه قضایی با جدیت با این افراد برخورد خواهد کرد و قلع و قمع بناهای غیر مجاز را در دستور کار خود قرار داده است.

حبیبی با اشاره به تشدید بازدیدهای صورت گرفته توسط اکیپ‌های اداره امور اراضی افزود: سال گذشته براساس بازدیدهای صورت گرفته و گزارشات مردمی واصله به امور اراضی ، ۹۳ مورد تغییرکاربری اراضی شناسایی و مطابق قانون پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. 

وی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف در این زمینه موضوع را به شماره ۱۳۱ اطلاع رسانی کنند تا برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

وی در پایان از کشاورزان و بهره برداران خواست جهت هرگونه تغییرکاربری به امور اراضی مراجعه و با اخذ مجوز نسبت به تغییر کاربری اقدام کنند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 229
برچسب ها:
دیدگاه ها