بیشترین دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی گناباد در رشته پرستاری هستند

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۱ دی ۱۳۹۸
بیشترین دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی گناباد در رشته پرستاری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: تاکنون 2500 نفر دانش آموخته در علوم پزشکی گناباد فارغ‌التحصیل شده‌اند و بیشترین فارغ‌التحصیلان، در رشته پرستاری بوده است.

جواد باذلی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم گرامی داشت روز پرستار اظهار داشت : اگر پرستاران نباشند ۹۰ درصد چرخه درمان مختل می‌شود؛ هیچ چیزی از اهمیت و ارزش کار پرستار کم نمی‌کند حتی اگر در شرایط سختی قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: سنگ بنای دانشگاه علوم پزشکی گناباد بار آن بر روی دوش پرستاران گذاشته شده که امروزه به عنوان قطب علمی و آموزشی در منطقه جنوب خراسان شناخته شده ایم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان داشت: تاکنون ۲۵۰۰ نفر دانش آموخته در علوم پزشکی گناباد فارغ‌التحصیل شده‌اند و  بیشترین فارغ‌التحصیلان، در رشته پرستاری بوده است.

باذلی خاطرنشان کرد: پرستاران اولین کسانی هستند که علاوه بر مبحث پزشکی از لحاظ روحی هم یاری‌گر بیماران هستند و رفتار پرستار باید به گونه ای باشد که مرهمی باشد بر روح و روان بیمار تا دوران نقاهت یک بیمار در بهترین شرایط به اتمام برسد.

حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز اظهار داشت: دکتر سید محمد حائری روحانی، دکتر شیخ شهرستان گناباد است و ایشان اخلاق پزشکی را رعایت نموده‌اند و بارها شاهد این بوده‌ایم که دکتر روحانی به بهانه عیادت از بیماران آنان را در منزل طبابت می‌کنند. 
وی ادامه داد:  روز پرستار برای شناخت بزرگ پرستار جهان اسلام حضرت زینب(س) است و ایشان الگوی بهترین عملکرد پرستاری است و این درسی است برای همه که ایشان را الگوی خود قرار بدهند.

امام جمعه گناباد تصریح کرد: پرستاران علاوه بر لحاظ جسمانی به روح و روان بیمار هم می رسند و روز پرستا فرصتی است که پرستاران فکر کنند که در چه جایگاه والایی قرار دارند و طبق فرمایش پیامبر هر کسی از بیماری، پرستاری نمایند ولو یک شب، خداوند او را با ابراهیم خلیل الرحمن محشور می‌کند.

صادقی نسب عنوان کرد: پرستاران برای رضای خداوند تلاش می کنند که بیمار سلامتی خودش را بدست آورد وشغل پرستاری بعنوان یک موهب الهی است.

حامد قربانی فرماندار گناباد گفت: یکی از افتخارات گناباد سیر صعودی حوزه درمان در این شهرستان است و این با همت و تلاش پزشکان و پرستاران است.

وی ادامه داد: پرستاران کلید واژه ی امید، همیشه همراه خود دارند و پرستاران پیاده نظام حوزه درمان هستند. خدمت بی منت بر مبنای مادی سنجیده نمی شود و این روحیه از خودگذشتگی پرستاران است که این کار را به پیش می‌برد و روی خوش و رفتار خوب و روح امید از رفتارها و خصوصیات پرستاران است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 567
برچسب ها:
دیدگاه ها