بیش از ۹۵ درصد خدمات بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است

دسته: استاني , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
بیش از ۹۵ درصد خدمات بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بیش از ۹۵ درصد خدمات بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است.

شورای اداریبه گزارش پایگاه خبری گناباد، حمیدرضا پوریوسف ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد اظهار داشت: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته و عمر سازمان بهزیستی نیز ۳۸ سال است که در این مدت بهزیستی تغییرات اساسی داشته و به سمت تخصصی حرکت کرده است.

وی ادامه داد: ۱۶ فعالیت در حال حاضر بهزیستی ارائه می‌دهد که اخرین موردی که به این سازمان واگذار شده جمع آوری معتادین متهاجر است.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی افزود: در کل استان ۱۳۵۰ پرسنل داریم که به ۲۵ هزار نفر ارائه خدمت می‌کنند ولی بیش از ۹۵ درصد خدمات بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است.

پوریوسف عنوان کرد: در یک سال اخیر ۹۵ میلیارد تومان کمک مشارکت‌های مردمی به سازمان بهزیستی بوده ولی به نسبت افزایش و گستردگی فعالیت‌های این سازمان اعتبارات افزایش نیافته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ مستمری پرداختی ما در استان ۳.۵ برابر شده و در سال جاری این میزان ۱۱۷ درصد رشد داشته که به ۱۵.۲ میلیارد توان رسیده است که این میزان در گناباد افزایش صد درصدی را دارد.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بهزیستی متولی سلامت اجتماعی جامعه می‌باشد و در برنامه ششم توسعه این سازمان مکلف به جلوگیری از معلولیت زایی شده است و قانون حمایت از معلولین که برای آن بودجه‌ای برای اولین بار  در نظر گرفته شده با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۸ اجرایی خواهد شد.

پوریوسف تصریح کرد: در استان خراسان رضوی در سال جاری ۶۷۰ واحد مسکونی تحویل شده و ۸۰ درصد تعهد خود را در حوزه اشتغال را به انجام رسانده‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی افزود: مرکز نگهداری معلولین شهید کامیاب گناباد  قدیمی ترین مرکز استان است که ساختمان فعلی آن قدمتی ۵۰ ساله دارد و نیازمند ساختمان جدید می‌باشد که باید خیرین پای کار بیایند.

پوریوسف ادامه داد: در استان چند شهرستان به عنوان پایلوت طرح مناسب سازی معابر را اجرا خواهند کرد که یکی از این شهرها گناباد می‌باشد که برای اجرای طرح مناسب سازی معابر در این شهرستان‌ها اعتباری ۵ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که سهم گناباد از آن ۵۰۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای خانواده بهزیستی عنوان داشت: شهرستان گناباد توانسته تمامی تسهیلات اشتغال تخصیص یافته به این شهرستان که ۲ میلیارد تومان می‌باشد را جذب کند و به تعهد صددرصدی خود عمل کند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: در تمامی شهرستان‌های استان شورای مشارکت مردمی بهزیستی به ریاست فرمانداران راهاندازی خواهد شد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 531
برچسب ها:
دیدگاه ها