توجه ویژه استانداری خراسان رضوی به گناباد در حوزه گردشگری

دسته: استاني , اقتصادي , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
توجه ویژه استانداری خراسان رضوی به گناباد در حوزه گردشگری

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، شهرهای نیشابور، گناباد، فریمان و کاشمر در حوزه گردشگری توانایی خوبی دارند و مورد توجه ویژه استانداری هستند.

کارگروه گردشگری ویژه شهرستان گنابادمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح های تفصیلی بیشتر شهرستان های استان خراسان رضوی تهیه شده ولی در برخی شهرستان ها این طرح ها اجرایی نشده است.

 محمد مقدوری ظهر امروز در کارگروه ویژه گردشگری گناباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه طرح های تفصیلی صورت گرفته ولی در برخی شهرستان های استان این طرح ها فعال نشده است.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، شهرهای نیشابور، گناباد، فریمان و کاشمر در حوزه گردشگری توانایی خوبی دارند و مورد توجه ویژه استانداری هستند.

مقدوری افزود: در همه این شهرها فاز یک که همان مرحله مبلمان شهری و تهیه طرح است انجام شده و شهرستان گناباد نیز باید به سرعت آماده پذیرایی از مهمانان و گردشگران شود.

استحکام بخشی قنات قصبه

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست گفت:یکی از بزرگترین تمدن های جهان اسلام، تمدن کاریزی در ایران است.

محمد علایی افزود: قنات قصبه گناباد شاخص ترین نمونه تمدن کاریزی است.

وی با اشاره به ظرفیت ها و میزان آب دهی قنات قصبه تصریح کرد: این قنات ۳۳ کیلومتر طول دارد که از این میزان حدود ۳۲ کیلومتر آن در لایه سنگی قرار دارد و نیازی به استحکام بخشی نیست و فقط یک کیلومتر آن نیز نیاز استحکام سازی دارد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 818
برچسب ها:
دیدگاه ها