اصلاح ۱۳ کیلومتر از خط انتقال آب

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
اصلاح ۱۳ کیلومتر از خط انتقال آب

فرماندار گناباد گفت: اصلاح خط انتقال آب گناباد به طول ۱۳ کیلومتر و با صرف اعتبار بیش از یک هزار میلیارد ریال از محل مصوبه‌های سفر ریاست جمهوری در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، رضا نصیری عصر چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیرساخت‌های آبرسانی گناباد که با حضور مدیر عامل آب و فاضلاب استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات فرمانداری گناباد برگزار شد، اظهار کرد: اصلاح خط انتقال آب این شهرستان به طول ۱۳ کیلومتر و با صرف اعتبار بیش از یک هزار میلیارد ریال از محل مصوبه‌های سفر ریاست جمهوری در دست اجرا است که در دور دوم سفر استانی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

فرماندار گناباد از اختصاص افزون بر یک هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرستان گناباد خبر داد و افزود: این مبلغ معادل کل بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای گناباد است که تنها برای رفع مسائل و مشکلات و اجرای طرح‌های آبرسانی این شهرستان در یک سال گذشته تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد دولت در رفع معضلات تأمین آب شرب، علاوه بر طرح نهضت ملی مسکن، کاهش مشکلات تأمین پایدار آب شرب نیز از اولویت‌های اصلی مسؤولان این شهرستان است.

نصیری یادآور شد: آب مورد نیاز مناطق شهری گناباد از ۲۲ حلقه چاه عمیق و آب شرب مورد نیاز ۷۵ روستای تحت پوشش نیز از ۴۲ حلقه چاه عمیق، ۱۱ مجتمع آبرسانی و ۹۹ دستگاه منبع آب زمینی و هوایی تأمین می‌شود.

خراسان رضوی ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح آبرسانی در حال اجرا دارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی و آبرسانی امسال برای کاهش مشکلات کمبود منابع آبی و تامین پایدار منابع آبی در شهرستانهای مختلف این استان در حال اجرا است.

حسین امامی نیز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیرساختهای آبرسانی گناباد از جمله این طرحها را آبرسانی به شهرستانهای نیشابور، قوچان و سرخس ذکر کرد و افزود: افزون بر سه هزار میلیارد ریال طرح هم توسط شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برای تامین آب شرب پایدار و کاهش مشکلات این بخش در یک سال اخیر اجرا شده است.

وی بیان کرد: میزان برداشت سالانه آب از چهار هزار و ۵۰۰ چاه آب شرب استان خراسان رضوی ، ۱۴ هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه است.

به گفته وی، حجم آب‌دهی چاههای استان سالانه ۱۰ درصد به دلیل استمرار معضل خشکسالی و کمبود منابع آبی و برداشت بی رویه کاسته می‌شود که برای مقابله با این چالش حفر ۱۴۰ حلقه چاه جدید امسال در دست اجرا است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به افزایش ۴۱ درصدی عملکرد مصوبات سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به شهرستان گناباد در حوزه آبرسانی گفت: برای دور نخست سفر استانی ۵۰۰ میلیارد ریال طرح برای این شهرستان تعریف شده بود، در حالیکه افزون بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال طرح و بیشتر از آن در دست اجرا است.

وی تامین زیرساختهای آبرسانی واحدهای نهضت ملی مسکن را رویکرد مهم فعالیتهای این شرکت ذکر کرد و افزود: گناباد جزو شهرستانهای پیشگام در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است و رفع مسائل و مشکلات آبرسانی این واحدها مورد توجه خاص قرار دارد.

امامی گفت: ۷۰ درصد از آب مورد نیاز مناطق شهری و روستایی گناباد از طریق خط انتقال و ۳۰ درصد از سایر بخشها تامین می شود و ۲۲ کیلومتر از خط انتقال آب این شهرستان فرسوده و نیازمند اصلاح و ۱۶ کیلومتر آن تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به لزوم برق رسانی هشت حلقه چاه آب گناباد از مدیریت امور برق این شهرستان خواست که تا قبل از آغاز فصل تابستان و افزایش استفاده از منابع آبی روند برق رسانی به این چاهها را سرعت بخشد.

خبرنگار: یاسر سالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 32
برچسب ها:
دیدگاه ها