بخش تخصصی بیمارستان بهلول ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
بخش تخصصی بیمارستان بهلول ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: برای تکمیل بخش تخصصی بیمارستان علامه بهلول گناباد به اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشستی خبری بمناسبت هفته سلامت اظهار داشت: در جهان ۸ میلیارد جمعیت داریم که ۵۰ درصد جمعیت جهان از خدمات درمانی و ضروری محروم هستند.

وی ادامه داد: پیشگیری مقدم بر درمان خواهد بود که وزارت بهداشت در این راه قدم برداشته و مشارکت مردمی در سلامت در راستای شعار سال انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد: طرح پزشک خانواده شاخص های سلامت را افزایش نداده و تبدیل به برنامه سلامت خانواده شده است.

احمدی گفت: ۵۰ هزار نفر تحت پوشش داریم که هر ۳ هزار نفر یک پایگاه پوشش می دهد  پزشک،کارشناس مامایی و دیگه حرف در این پایگاه ها نظر گرفته شده و هر فرد را مراقب سلامت پایش و مراقبت فعال خواهد داشت که در این طرح بیماری هایی مانند دیابت ،فشارخون مدنظر می باشد.

وی افزود: اگر در این فرآیند بیمار به بیمارستان مراجعه کند ۹۵ درصد هزینه ها رایگان خواهد بود، برنامه سلامت خانواده یک طرح بین المللی شده و کشورهای دیگر از آن استفاده خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: طرح ملی غربالگری در سال گذشته انجام شد که ۹۲ هزار فرد بالای ۱۸ سال داشته  ایم که ۱۷ هزار نفر فشار خون بالا و ۱۶۴۵نفر پر فشاری نیار به درمان داشته اند ، دیابت ۷۰۵۳نفر و ۵۳۶ نفر نیاز به درمان آن داشته اند.

احمدی خاطر نشان کرد: ۱۰ سال قبل رهبری مطرح کردند جوانی جمعیت به موضوع بحرانی در می آید که در بهمن ۹۹ مجلس جوانی جمعیت را تصویب و ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: سال گذشته ماهانه جلسه جوانی جمعیت داشته ایم که ۸۰ درصد مصوبات اجرایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص احداث بخش سوختگی بیمارستان علامه بهلول این شهرستان اظهار داشت: بخش سوختگی به بخش تخصصی بیمارستان علامه بهلول تبدیل شده که ۳۴ تخت خواهد  داشت که ۲۶ تخت روان و ۶ تخت سوختگی و یک بخش ناباروری که سطح دو می باشد که در این راستا ۳۰۰ متر به آن اضافه و به ۳ هزار متر رسیده است.

احمدی عنوان کرد: در سفر هیئت دولت به استان ۷۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده که تا پایان سال ۱۴۰۲ با تزریق اعتبار تمام شود که متاسفانه ۲۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است که امروز برای تکمیل آن به بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی بیان داشت: تمامی پروژه ها عمرانی باید ماده ۲۳ داشته باشد که این  پروژه کد را نداشته و حمایت هایی نشده است ولی کار تعطیل نشده و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در سفر تهران در هفته آینده ماده ۲۳ آن دریافت خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بخش آنژیوگرافی هم اعتبار آن تکمیل نشده و ۴ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

احمدی در خصوص راه اندازی دستگاه سونوگرافی تامین اجتماعی شهرستان گناباد که چندین سال است بدون استفاده باقی مانده عنوان کرد: راه اندازی سونوگرافی تامین اجتماعی با خود آن سازمان است ولی مشکل اصلی برای آن تامین نیروی متخصص است.

وی افزود: پرداختی تامین اجتماعی پزشک خارج از دانشگاه را راضی نمی کند در این مجموعه کار کند و ما نمی توانیم پزشکی را به اجبار برای کار به این مجموعه بفرستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بیمارستان دوم گناباد و بیمارستان ۶۴ تخت خوابی بجستان همه اقدامات در وزارت بهداشت انجام شده و منتظر دریافت ماده ۲۳ هستیم .

احمدی افزود: وزارتخانه بخشنامه داده که به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر بیمارستان نخواهیم داد که مشکل ایجاد کرده است و برای رفع آن باید پیگیری هایی در سطح تهران انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی گناباد اظهار داشت: در سطح شهرستان های گناباد و بجستان ۸۰۰ زوج نابارور داریم که ۸۰ درصد آنها با آموزش های ناباروری سطح دو مشکل انها رفع می شود که برای راه اندازی این مرکز تمامی تجهیزات و امکانات از سوی دانشگاه تامین شده است.

احمدی با اشاره به نقش خیرین در سرعت بخشی به پروژه های دانشگاه بیان کرد: تاکنون ۳۱ پروژه توسط خیرین ساخته یا در اختیار دانشگاه قرار گرفته که کمک به پروژه بیمارستان به میزان ۵ میلیارد تومان یا خرید تجهیزات به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان نمونه ای از آن است.

وی در خصوص میزان خدمات دهی بیمارستان علامه بهلول عنوان داشت: سازمان های بیمه گر با پرداخت های خود می توانند کمک شایانی به افزایش خدمات مطلوب داشته باشند که در یک مورد ۷۰ میلیارد تومان از تامین اجتماعی طلب دارد.

بیش از ۴ هزار بازدید بهداشتی در ایام نوروز انجام شده است

صادقی نسب معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این نشست خبری اظهار داشت:۴ هزار مورد بازدید در ایام نوروز داشته ایم که ۱۱۵ مورد اخطار کتبی و ۷ مورد به مراجع قضایی ارجاع شد و ۲ مورد پلمپ شده اند.

وی افزود: نمونه برداری از آب شرب مورد تاکید بوده که  ۱۳۳۱ مورد نمونه برداری انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: ۴۲۵۵ کیلو گرم مواد فاسد از اماکن توقیف و معدوم شده است.

خبرنگار: یاسر سالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 41
برچسب ها:
دیدگاه ها