از تغییر نام تا شروع عمرانی کمربندی در اردیبهشت

دسته: شهری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
از تغییر نام تا شروع عمرانی کمربندی در اردیبهشت

شهردار گناباد گفت: احداث کمربندی گناباد یکی از خواسته‌های دیرین مردم است و تردد وسایل نقلیه سنگین از داخل شهر به زیرساخت ها نیز آسیب وارد می‌کند، لذا احداث کمربندی یا همان بلوار ضلع غربی گناباد اردیبهشت از مسیر میدان قنبرآباد آغاز خواهد شد.

مهران حسین زاده شهردار گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: در خصوص زمین های رها شده در سطح شهر طی سال گذشته  به مالکان ۶۰ زمین و ۴۵ منزل مخروبه  اخطاریه داده شده است.

وی ادامه داد: یک ملک که برای عابرین خطر آفرینی داشته با رعایت موارد قانونی تخریب شده و در سال جدید با همکاری همیاران بازآفرینی در این حوزه قدم های خوبی برداشته خواهد شد.

شهردار گناباد در خصوص احداث مجموعه هتل بوتیک در این شهر نیز عنوان داشت: این مجموعه قرار بوده به صورت مشترک با بخش خصوصی اجرایی شود که در سال ۱۳۹۹ کلنگ زنی هم شد.

وی ادامه داد:  به دلیل موضوعات حقوقی کار به تاخیر افتاده که در حال پیگیری و رفع مشکلات هستیم و از سویی تاکید شهرداری حفظ ملک مورد نظر با حالت گردشگری است.

حسین زاده با اشاره به اقدامات عمرانی طی چند ماه اخیر بیان داشت: بلوار پرستار یکی از پروژه های بزرگ و هزینه بر شهر گناباد است که در سال گذشته کار احداث پل و اتصال آن به بلوار انجام شده است.

وی ادامه داد: هم کنون تیم های عمرانی در این بلوار مشغول به فعالیت هستند و مقداری از آن نیز آسفالت شده که برای ادامه کار نیز نیازمند همکاری مالکین برای تعریضات هستیم.

شهردار گناباد بیان کرد: احداث کربندی گناباد یکی از خواسته های دیرین مردم است و تردد وسایل نقلیه سنگین از داخل شهر به زیرساخت ها نیز آسیب وارد می کند.

حسین زاده عنوان کرد: پیشنهاد می کنیم بجای استفاده از واژه کمربندی از نام بلوار ضلع غربی شهر استفاده کنیم که در اردیبهشت در این مسیر میدان قنبرآباد شروع به احداث خواهد شد.

وی افزود: درخواست داشته ایم که کل این مسیر به شهرداری واگذار شود تا بتوانیم عملیات را تسریع بخشیم.

شهردار گناباد در خصوص تعریض بلوار سلمان فارسی گفت: در بلوار سلمان فارسی در لایه ابتدایی املاک زیادی در تعریض قرار دارد ولی طرح های شهرداری ۲۵ ساله بوده که در هنگام نوسازی مالک تعریض را انجام می دهد.

حسین زاده تصریح کرد: به سراغ طرح هایی می رویم که اولویت اجرایی داشته باشد که اولویت های سال ۱۴۰۳ شهرداری مداخله در بلوارهای ضلع غربی، پرستار و قصبه می باشد.

شهردار گناباد در خصوص مشکل آسفالت برخی معابر شهر که مورد گلایه شهروندان بود نیز اظهار داشت: برخی از معابر شهر گناباد دچار پیری آسفالت شده اند که در راستای مرمت آن در اسفند ماه ۴ هزار و ۷۵ تن آسفالت پهن شده است.

حسین زاده عنوان داشت: در داخل کوچه ها هنوز ورود نکرده ایم که در حال پیگیری برای تامین قیر می باشیم.

وی در پاسخ به گلایه شهروندان در خصوص کیفیت بخشی فضای سبز شهر نیز بیان کرد: در حوزه فضای سبز سطح شهر با دو مشکل سیما و وضعیت بصری و از سویی کمبود منابع آب روبه رو هستیم.

شهردار گناباد خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم از گونه هایی در فضای سبز استفاده کنیم که در ضمن ایجاد طراوت آب بری کمتری نیز داشته باشد که در همین راستا در بلوار قصبه اقدام به کاشت گل محمدی کرده ایم.

خبرنگار: یاسر سالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 35
برچسب ها:
دیدگاه ها