میربانی گنابادی ها از مسافران نوروزی | کاهش ۴۰ درصدی گردشگران

دسته: گردشگری , گزارش تصویری
بدون دیدگاه
شنبه - ۴ فروردین ۱۴۰۳
میربانی گنابادی ها از مسافران نوروزی | کاهش ۴۰ درصدی گردشگران

مردم گناباد همزمان با نوروز ۱۴۰۳ در ۷ بقعه متبرکه و بوستان‌های این شهرستان از زائران و مسافران نوروزی خراسان رضوی میزبانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، مسافران نوروزی استان های جنوبی کشور که قصد زیارت امام هشتم را دارند برای ورود به خراسان رضوی از دروازه این استان یعنی شهرستان گناباد عبور می کنند.
مردم و مسئولین شهرستان گناباد خود را برای میزبانی از زائران امام رئوف آماده کرده اند تا در این ایام میزبان شایسه ای باشند، در همین راستا به گفتگو با مسئولین این شهرستان پرداخته ایم.


تمامی بوستان های شهر گناباد آماده میزبانی از مسافران نوروزی
مهران حسین زاده شهردار گناباد اظهار داشت: از ابتدای اسفند ماه کار خانه تکانی در شهر گناباد را آغاز کرده ایم تا در این ایام لباس نویی را برتن شهر کرده باشیم.
وی افزود: برای میزبانی از بهار و مسافران نوروزی تمامی بوستان های سطح شهر سیستم روشنایی و آبنماها و سرویس های بهداشتی آن سرویس شده و نظافت آن نیز انجام تا در خدمت مسافران قرار گیرد.
شهردار گناباد خاطر نشان کرد: برای ایجاد تغییر فضای بصری شهر بیش از ۲۰ کیلومتر از جداول و مبلمان شهری بخصوص در ورودی ها رنگ آمیزی شده و ۴۰ المان نوروزی با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در شهر اکران گردیده است.
حسین زاده عنوان داشت: پارک شیرین گناباد که ویژه بانوان بوده نیز از این حالت خارج و تا پایان تعطیلات نوروزی عمومی و در اختیار مسافران قرار گرفته است.
وی ادامه داد:پایانه مسافربری گناباد نیز از قبل از نوروز آماده میزبانی از مسافران بوده و در سطح شهر نیز تاکسی های درون شهری شیفت بندی گردیده تا با کمبود خودرو روبه رو نباشیم.

کاهش ورود مسافران به شهرستان گناباد
حمیدرضا محمودی رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گناباد اظهار داشت: تا دو فروردین ماه ۱۱۹ هزار خودرو در شهرستان تردد داشته که شامل ۱۸۸ هزار ۸۲۶ مسافر می شوند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش را نشان می دهد.
وی ادامه داد: در این مدت دو هزار ۵۳۲ نفر اسکان داشته ایم که از این تعداد ۱۸۸ نفر در بومگردی های شهرستان اسکان داشته و ۹۴۲ نفر نیز در محل های اسکان غیر رسمی سکونت داشته اند.
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گناباد خاطر نشان کرد: یک هزار و ۴۷۲ نفر از آثار تاریخی و دو هزار ۱۴۳ نفر از مناطق گردشگری گناباد دیدن داشته که در مجموع شاهد ۴۶ درصد کاهش اسکان و ۴۱ درصد کاهش ورود گردشگر به شهرستان هستیم که ماه مبارک رمضان و مسائل اقتصادی می تواند از دلایل آن باشد.
محمودی عنوان کرد: یکی از موضوعات که روی آن کار زیادی کرده ایم موضوع ثبت جهانی سفال مند است که اثار آن امسال مشهود بوده و ۱۵ درصد افزایش فروش داشته ایم.
وی افزود: ۱۶ بومگردی در شهرستان گناباد کار میزبانی از مسافران نوروزی را برعهده دارند و قنات جهانی قصبه نیز مقصد اصلی گردشگران بوده که یک هزار ۵۳۹ نفر از آن بازدید داشته اند.
طرح سفر یاران به صورت پایلوت در گناباد اجرا می شود
اصغری از اعضای کانون مردمی توسعه اندیشان گناباد اظهار داشت: اعضای این کانون با کمیته های مختلف ستاد خدمات سفر جلسات هم فکری را برگزار و نتایج آن را به کارگروه خدمات سفر اعلام می کنند و پس از آن کار پایش توسط مردم صورت می گیرد.
وی ادامه داد: پس از پایش های صورت گرفته نتایج باز به کارگروه خدمات سفر اعلام می گردد تا نواقص مشخص و رفع گردد و این طرح به دلیل نبود همفکری در ایام نوروز انجام می شود که در حال حاضر به صورت پایلوت کشوری در گناباد اجرا و نتایج آن به مسئولین اعلام خواهد شد.

۷ بقعه متبرکه در حال میزبانی از مسافران نوروزی
حجت الاسلام حسن تقوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد اظهار داشت: ۷ بقعه متبرکه آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند که دو بقیه امامزاده کاخک و مرقد علامه بهلول بیشترین میزبانی را داشته است.
وی افزود: هم اکنون طرح آرامش بهاری ویژه نوروز و طرح ضیافت الهی ویژه ماه مبارک رمضان در این بقاع متبرکه در حال انجام می باشد و به رسم هرساله در مرقد بهلول و به سبک خود این بزرگوار هر شب سفره افطاری ساده پهن می باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد خاطر نشان کرد: ۳۵۰ نفر به صورت اسکان شبانه از مکان های پیش بینی شده استفاده می کنند و تعداد ۱۰۰۰ نفر نیز روزانه از برنامه های این اداره بهره مند می گردند.

ورودی شهرستان گناباد با ایستگاه جمعیت هلال احمر
علی برومند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد اظهار داشت: یک ایستگاه خدمات سفر شامل خیمه های فرهنگی ، درمانی در روستای نجم آباد ورودی شهرستان مستقر شده اند و خدمات سنجش سلامت و برنامه های فرهنگی را انجام می دهند.

وی ادامه داد: ۳ پایگاه جاده ای و یک پایگاه موقت جاده نیز در حال آماده باش و ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند و همچنین تیم سحاب این جمعیت نیز در سطح شهر در بین مسافران نورزی در حال خدمات رسانی هستند.


نوشته شده توسط:reporter2 - 3572 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 115
برچسب ها:
دیدگاه ها