فرماندار گناباد: رونق اقتصادی این شهرستان نیازمند تقویت صنعت گردشگری است

دسته: گردشگری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار گناباد: رونق اقتصادی این شهرستان نیازمند تقویت صنعت گردشگری است

فرماندار گناباد گفت: رونق اقتصادی مناطق شهری و روستایی این شهرستان نیازمند توجه و تقویت صنعت گردشگری است.

رضا نصیری روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی گناباد افزود: با توجه به خسارتهای استمرار معضل خشکسالی و کمبود منابع آبی بر بخشهای کشاورزی و حتی بخش صنعت این شهرستان، تقویت زیرساختهای گردشگری در بخشهای گوناگون و به خصوص بومگردیها و اقتصاد محلی و گردشگری روستایی می تواند به عنوان یک مزیت مهم مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در طرح آمایش گناباد گردشگری و میراث فرهنگی مهمترین مزیت رونق اقتصادی این شهرستان معرفی شده است و باید از ظرفیت جاذبه های تاریخی و پتانسیلهای گردشگری و توسعه زیرساختهای این بخش برای رونق اقتصادی گناباد بهره گرفت.

فرماندار گناباد با اشاره به این که صنعت گردشگری نباید فرهنگ و هویت ارزشی گناباد را تحت تاثیر منفی قرار دهد گفت: وجود بقاع متبرکه مختلف و ظرفیتهای فرهنگی موجود این شهرستان ، قابلیت مهمی برای رونق گردشگری مذهبی منطقه به شمار می رود.

نصیری افزود: با توجه به راه اندازی فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد باید زمینه ای فراهم کرد که بخشی از زائران حرم امام رضا (ع) و به خصوص زائران خارجی در قالب تورهای گردشگری و با ایرتاکسی و یا هواپیماهای کوچک از این طریق با سفر به این شهرستان از نزدیک با قابلیتهای فرهنگی و تاریخی آن آشنا شوند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد هم از مسوولان و فعالان صنعت گردشگری و از جمله اقامتگاههای بومگردی خواست که با رعایت موازین و مقررات، آسیبها و مسائل و مشکلات احتمالی این بخش را کاهش دهند و از گردشگری حلال به عنوان ظرفیت مهمی برای رونق اقتصادی منطقه و جذب گردشگر بهره بگیرند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 55
برچسب ها:
دیدگاه ها