شهردار گناباد، ۱۲۴ هزار بوته گل در سطح شهر کاشته می شود

دسته: شهری
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۶ اسفند ۱۴۰۲
شهردار گناباد، ۱۲۴ هزار بوته گل در سطح شهر کاشته می شود

شهردار گناباد گفت: برای ایام عید پیش بینی شده 124 هزار بوته گل در سطح شهر کاشته شود که از این تعداد 100 هزار بوته تولید خود شهرداری و 24 هزار بوته از خارج شهرستان خریداری شده است.

مهران حسین راده شهردار گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)در خصوص آماده سازی شهر گناباد برای میزبانی از مسافران نوروزی اظهار داشت: شهر گناباد به دلیل دروازه ورودی استان های جنوبی به خراسان رضوی و میزبانی از اولین اثر ثبت جهانی استان خراسان رضوی یعنی قنات فصبه گردشگر پذیر بوده است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی های برای میزبانی شایسته از مسافران و خانه تکانی شهر را از نیمه های بهمن شروع کرده ایم و امروز آماده میزبانی هستیم.
شهردار گناباد در خصوص فضا سازی شهر بیان داشت: نصب ۴۰ المان نوروزی با اعتبار یک میلیارد تومان ، نصب بیش از ۱۰ هزار متر ریسه رنگی؛ بهسازی تابلوها و رنگ آمیزی جداول به میزان ۲۰ کیلومتر از اقدامات برای فضا سازی بوده است.
حسین زاده در خصوص دیگر اقدامات شهرداری گناباد خاطر نشان کرد: اصلاح سرویس های روشنایی و آبنماها ، اجرای تونل نوری و نورپردازی المان های نوروزی از دیگر اقدامات می باشد.

اتمام کار بوستان شهرک تلاش
شهردار گناباد گفت: به همت واحد عمران شهرداری گناباد کار بوستان تلاش به اتمام رسیده و این بوستان نیز در ایام عید می تواند میزبان مسافران نوروزی باشد.
حسین زاده ادامه داد: چندین میدان که فعالیت عمرانی در آن داشته ایم به پایان یافته و کار سنگ فرش محدوده مسجد جامع شهر که به صورت مشارکتی با اداره میراث فرهنگی انجام می شد نیز به اتمام رسیده که شهرداری در این محل یک میلیارد تومان هزینه کرده است.
وی افزود: در راستای تردد بهتر شهروندان و مسافران ورودی های گناباد با ۱۵۰۰ تن آسفالت روکش شده و این اکیپ فعالیت خود را تا روز عید ادامه خواهند داد و در کنار آن اکیپ لکه گیری شهرداری نیز با ۷۵ تن آسفالت بیش از ۶۰ کوچه را لکه گیری نموده اند.
شهردار گناباد با اشاره به افزایش میزان زباله جمع آوری شده در روزهای پایانی سال بیان کرد: ترانشه جدید دفن زباله با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان حفر شده و همچنین با استفاده از ظرفیت دانش آموزان۱۵ سطل زباله تولید و در سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته است.

کاشت ۱۲۴ هزار گل در سطح شهر گناباد
حسین زاده با اهمیت دانستن فضای سبز و استفاده از گل های مختلف در المان ها و میادین اظهار داشت: واحد فضای سبز شهرداری گناباد توانسته ۱۰۰ هزار بوته گل تولید و ۲۴ هزار بوته را نیز خریداری نماید تا در این ایام در سطح شهر کاشته شود.
وی افزود: همچنین کاشت بیش از ۲۰۰۰ اصله نهال از گونه های توت کاکوزا،نارون پینیومری، آقاقیا پیوندی، زبان گنجیشک و درختان مثمر در سطح شهر انجام شده است.
شهردار گناباد بیان داشت: در راستای نظم دهی به فضای بصری سطح شهر صدور اخطاریه جمع آوری نخاله از سطح شهر ۵۰ مورد، جمع آوری سد معبر ۱۵ مورد، ساماندهی وانت بارها سطح شهر به صورت روزانه، اخطاریه به مالکین زمین های رها شده ۱۲ مورد، صدور اخطاریه و جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی غیر مجاز سطح شهر ۱۷۰ مورد، رفع خطر از دیوارهای شکسته ، جمع آوری موانع ترافیکی ۷ مورد و جمع آوری سگ های ولگرد ۵۰ مورد از ابتدای اسفند ماه انجام شده است.
حسین زاده همچنین بیان کرد: نصب ۲۵۰ عدد تابلو ترافیکی، ۵۰ هزار متر طول خط کشی معابر، رنگ آمیزی سرعت گیرها و خطوط عابر پیاده، نصب ۳۰۰ عدد میل باتوم و ۵۰ عدد بشکه ترافیکی از اقدامات سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری گناباد بوده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 59
برچسب ها:
دیدگاه ها