بهره برداری از خط تولید جدید محصولات شرکت پگاه کاخک

دسته: اقتصادي , صنعت و معدن
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
بهره برداری از خط تولید جدید محصولات شرکت پگاه کاخک

سه طرح توسعه شرکت صنایع شیر «پگاه» گناباد روز سه شنبه مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد و بدین طریق ظرفیت تولید شیر در این شرکت از ۶ هزار و ۸۰۰ تن به هفت هزار و ۶۰۰ تن افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، عضو هیات مدیره صنایع شیر پگاه گناباد در آیین بهره برداری از طرحهای توسعه این شرکت افزود: طرحهای فوق را شامل ۲ خط سی.آی.پی مرکزی تمام اتوماتیک، سالن تولید لخته اولیه و سالن تولید پنیر لاکتیکی و پنیر پیتزا است.

جلال غفوری تصریح کرد: با بهره برداری از طرحهای فوق علاوه بر افزایش ۸۰۰ تنی تولید محصولات صنایع شیر پگاه گناباد، ظرفیت ذخیره و بهره‌گیری از شیر خام این واحد نیز ۳۰ تن افزایش می یابد.

وی گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال برای بهره برداری از این سه طرح سرمایه گذاری شده و با بهره برداری آنها برای ۱۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

عضو هیات مدیره صنایع شیر پگاه گناباد ادامه داد: طرح توسعه صنایع شیر این شهرستان در قالب پنج طرح در حال اجرا است که سه طرح آن امروز به بهره برداری رسیده و ۲ طرح دیگر در هفته دولت سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

غفوری مهمترین اهداف اجرای این طرحها را افزایش فرآوری شیر خام، تولید محصولات تخمیری و غیر تخمیری، ارتقای بهره وری و کیفیت تولید و کاهش هزینه های تولید و افزایش رقابت پذیری محصولات تولیدی در بازارهای هدف در داخل و خارج کشور ذکر کرد.

طرح توسعه ۱۵ شرکت تابعه شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) امروز با حضور صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در استانهای مختلف کشور به بهره برداری رسید که در استان خراسان رضوی طرح توسعه صنایع شیر پگاه گناباد مورد بهره برداری قرار گرفت.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 141
برچسب ها:
دیدگاه ها