آغاز آماده سازی بزرگ‌ترین سایت نهضت ملی مسکن خراسان رضوی + تصاویر

دسته: دسته‌بندی نشده , شهری , مرکزی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۲
آغاز آماده سازی بزرگ‌ترین سایت نهضت ملی مسکن خراسان رضوی + تصاویر

عملیات آماده سازی سایت ۲۴۰ هکتاری نهضت ملی مسکن شهرستان گناباد با حضور معاون استاندار انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، یکی از بزرگترین سایت های نهضت ملی مسکن خراسان رضوی صبح امروز با حضور جواد خدایی معاون عمرانی و هماهنگی استانداری خراسان رضوی و دیگر مسئولین استانی شروع شد.
آیین آغاز فعالیت عمرانی سایت ۲۴۰ هکتاری نهضت ملی مسکن شهرستان گناباد به عنوان یکی از بزرگترین سایت های نهضت مسکن در سطح استان که زمینه خانه دار شدن ۲۵۰۰ نفر را فراهم می کند توسط شهرداری گناباد آغاز گردید.


حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه گناباد در این مراسم اظهار داشت: در سال های اخیر قیمت زمین و مسکن در شهرستان گناباد رشد زیادی داشته که بارها مردم این گلایه را مطرح کرده اند و ما نیز در خطبه های نماز جمعه ان را بیان کرده ایم.
وی ادامه : دولت مردمی در حوزه های مختلف کار کرده است ولی در حوزه مسکن اقدام جهادی داشته و امروز در شهرستان گناباد شاهد ان هستید که هزاران نفر خانه دار می شوند.
امام جمعه گناباد خاطرنشان کرد: امروز به همت شهرداری گناباد آماده سازی این زمین شروع می شود و انتظار داریم دیگر دستگاه ها نیز به سرعت اقدامات خود را شروع نمایند.

بزرگترین معضل گناباد در گذشته وضعیت نابسامان مسکن بود
رضا نصیری فرماندار گناباد در آیین اجرایی سایت ۲۴۰ هکتاری گفت: بزرگترین معضل گناباد در گذشته وضعیت نابسامان مسکن گناباد بود و تهیه مسکن برای مردم بسیار سخت و غیر قابل تصور به شمار می رفت.
وی ادامه داد: قیمت زمین در گناباد نسبت به شهرهای مجاور خیلی بالا بود و گاها از شهرهای مجاور بیشتر یا برابری می کرد ، از ابتدای شروع به کارم در گناباد تصمیم گرفتم تا در زمینه رفع مشکلات مسکن جوانان و رفع مشکلات پیش روی آنان تلاش نمایم.
فرماندار گناباد خاطرنشان کرد:شهرداری گناباد ، کاخک ، بیدخت و روشناوند در نهضت ملی مسکن از ابتدا پای کار بوده اند. ۱۳۳۱۴ ثبت نام اولیه داشته اند که بیش از ۶ هزار نفر تأیید نهایی شده اند.
نصیری افزود: شهرداری گناباد در حوزه آماده سازی مسکن اقدامات خوبی را انجام داده و در سطح استان حرف برای گفتن داریم.

۱۴۱ هزار واحد مسکونی در استان خراسان رضوی در حال ساخت
وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی نیز در آیین آغاز فعالیت عمرانی آماده سازی ساین ۲۴۰ هکتاری نهضت ملی مسکن اظهار کرد: ۱۴۱ هزار واحد مسکونی در استان خراسان رضوی در حال ساخت است که این عدد در سطح کشور بی نظیر است.
وی ادامه داد: به لحاظ تامین زمین استان خراسان رضوی رتبه اول را دارد و در شهرستان گناباد با این سایت پرونده نهضت ملی مسکن از باب تعداد ثبت نام شده ها بسته است.
مدیرکل راه و شهرسازی راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: امروز ۱۱۸۸ واحد در فاز اول در سایت ۲۴۰ هکتاری واگذار خواهد شد ، تعداد قطعات ۲۵۰۰ قطعه است و تعداد ۳۴۰۰ واحدهای نهضت ملی مسکن است.
داعی تصریح کرد: شهرداری گناباد به طرح نهضت ملی مسکن ویژه و فوق العاده کمک می کند و امروز کار آماده سازی دو سایت را به اتمام رسانده و کار بزرگترین پروژه عمرانی این شهر را آغاز کرده است.
وی افزود: با وجود سایت ۲۴۰ هکتاری دیگر کسی در این شهرستان متقاضی نهضت ملی مسکن نیست که زمین برای آن تامین نشده باشد و در گناباد ۴۵۰ هکتار زمین به این شهرستان الحاق شده در حالی که در گذشته ۱۳ هکتار بوده است.
داعی بیان کرد: در این سایت ۲۵۰۰ قطعه دیده شده که ۸۰۰ قطعه یک طبقه برای جوانی جمعیت پیش بینی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی بیان داشت: طرح همیار بازآفرینی به همت شهرداری گناباد برای اولین بار در کشور در این شهر اجرایی شده است.

۲۳۷۹ پروژه عمرانی در دهه فجر به بهره برداری می رسد
جواد خدایی معاون عمرانی و هماهنگی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار داشت: بررسی های نشان می دهد که در سال های اخیر بیشترین نرخ مهاجرت در استان خراسان رضوی را شهرستان گناباد به خود اختصاص داده که امیدواریم در ساخت مسکن سرعت این مهاجرت گرفته شود.
وی ادامه داد: دلیل پیش گامی گناباد انسجام و اتحاد مردم و عزم و اراده مردمی است که شاهد آن هستیم در استان گناباد یکی از شهرهای پیش رو در حوزه مسکن است.
معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: سالن های ورزشی در استان داریم که بیست سال است نیمه کاره است و اینجا به همت خیرین و مردم یک سالنی با این امکانات و تجهیزات عالی ساخته شده که جای تقدیر دارد.
خدایی بیان داشت: روحیه ی مذهبی و جهادی یعنی مجموعه ای به نام علمدار که فارغ از سلایق و نگاه‌ها زیر پرچم علمدار کربلا به این گونه به سرانجام می رسد.
وی تاکید کرد: استان خراسان رضوی در دهه مبارک فجر ۲۳۷۹ پروژه در کشور رتبه ی یک کشور را داشته است.

شروع عملیات آماده سازی سایت ۲۴۰ هکتاری گناباد با اعتبار۱۰۰ میلیارد تومان
مهران حسین زاده شهردار گناباد نیز در خصوص عملیات عمرانی سایت نهضت ملی مسکن شهرستان گناباد اظهار داشت: شهرداری گناباد کار آماده سازی سایت های مختلف نهضت مسکن در شهرستان را در دستور کار داشته که از ۹ سایت تعداد ۲ مورد به اتمام رسیده و مابقی نیز از پیشرفت لازم برخودار است.
وی ادامه داد: قرارداد آماده سازی سایت نهضت ملی مسکن بزرگترین قرارداد تاریخ شهرداری گناباد به اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان می باشد که امروز آغاز شده است.
شهردار گناباد اعلام داشت: پس از اتمام سایر سایت های نهضت ملی مسکن به صورت متمرکز و استفاده از ظرفیت های مختلف شهرستان روی سایت ۲۴۰ هکتاری کار خواهیم کرد تا شهروندان هرچه سریعتر بتوانند کارهای عمرانی و ساخت خانه ها را انجام دهند.
گفتنی است جواد خدایی معاون عمرانی و هماهنگی استانداری خراسان رضوی صبح امروز در مرقد شیخ محمدتقی بهلول مورد استقبال مسئولین قرار گرفته و پس از آن ادای احترام به گلزار شهدای بهشت قاسم داشته و در محل ساین ۲۴۰ هکتاری حاضر و فرمان آغار فعالیت عمرانی را صادر کرده است.
بازدید از سایت های نهضت ملی مسکن شهر کاخک گناباد و افتتاح سالن علمدار کوی شرقی گناباد از دیگر برنامه های سفر معاون استاندار به شهرستان گناباد بوده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 232
برچسب ها:
دیدگاه ها