اگر ۳۰ درصد ادارات کار جهادی انجام دهند مشکلات کشور حل می شود + فیلم

دسته: فرهنگي
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ آذر ۱۴۰۲
اگر ۳۰ درصد ادارات کار جهادی انجام دهند مشکلات کشور حل می شود + فیلم

مسئول قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی شهرستان گناباد گفت: با کار جهادی خیلی از مشکلات مردمی را می توان حل و ادارات ما اگر با 30 درصد توان کار کنند می توان قدم های بزرگی برداشت.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، مسئول قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی شهرستان گناباد اظهار داشت: حدود ۶ سال قبل بود که با بچه های دوران دفاع مقدس در انجمن راویان گرد هم آمده بودیم و در حال جمع آوری وصیت نامه شهدا و تصاویر آنها بودیم که مادر شهیدی تماس گرفت و بیان می کرد اگر امسال پشت بام خانه ام درست نشود فرو خواهد ریخت.
وی ادامه داد:با بچه های راویان یک جمعه کار کاه گل پشت بام خانه این مادر شهید را انجام دادیم که درخواست بعدی از خانواده شهیدی آمد و ما آن را هم درست کردیم در این مسیر افرادی به جمع ما پیوستند و کارهای بعد شروع شد.
این جهادگر گنابادی عنوان کرد: امروز ۷۰۰ نفر نیروی جهادی را در قالب گروه های مختلف سازماندهی کرده ایم و نام قرارگاه را هم شهید غیور اصلی به دلیل اولین شهید جهادگر گناباد انتخاب کردیم که به عنوان مثال هم اکنون گروه گچ کاران به نام شهید دستوری داریم و آخرین گروه نام گذاری شده هم بناها به نام شهید برونسی نامگذاری شد.
صدیقی بیان داشت: قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی امروز به این توانایی رسید که یک ساختمان را از صفر تا صد اجرا نماید ولی برای شروع یک پروژه گروه ارزیاب داریم که قبل از کار بررسی های لازم را انجام میدهند که این فرد نیاز دارد یا خیر و بعد مراحل تامین مصالح و اجرا شروع می شود.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۵۰ خانه را تعمیر و یا از صفر درست کرده ایم و امسال مرز ۲۰۰ خانه رد شده است و تمامی هزینه های این ها مردمی انجام می شود.
مسئول قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی شهرستان گناباد با انتقاد از برخی ادارات اظهار داشت: اگر ادارات ما امروز با ۳۰ درصد توان خود و نگاه جهادی کار کنند خیلی از امور زودتر و بهتر انجام می شود نه این که ما خانه ای را درست کرده ایم یتیم یا محروم ماه ها در ادارات به دنبال امتیاز آب باشد.
صدیقی گفت: در هر اداره کلی نیرو داریم که حقوق دریافت می کنند تا کار مردم را انجام دهند ولی شاهد آن هستیم برخی امور به شرکت های پیمانکار داده می شود که هزینه دیگری به مردم وارد گردد.
وی در خصوص بیشترین کمک ها به این قرارگاه عنوان کرد: هیچ گاه اسم شخص یا نهادی را بیان نکرده ایم ولی از ۳۰ میلیون تومان تا ۲ هزار تومان کمک داشته ایم و از کشور سوئیس و کانادا نیز افرادی هستند که به قرارگاه کمک می کنند.
مسئول قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی شهرستان گناباد تصریح کرد: برای جمع آوری کمک در مساجد حاضر می شویم و گزارشی از اقدامات انجام شده به مردم می دهیم و آنها کمک می کنند ولی خود خدمتی که ارائه می شود و اعتمادی که مردم پیدا کرده اند باعث شده کمک های خود به قرارگاه را انجام دهند و سپاه پاسداران در تمام این مدت در کنار ما بوده و هرگونه کمک لازم بود را انجام دادند.
صدیقی در خصوص حوزه کاری خود بیان کرد: دیگر مرزهای ایران را هم رد کرده ایم و در گناباد تنها کار نمی کنیم در روستاهای لب مرز گرفته و دو سال شده اربعین در عراق هم شروع به ساخت سرویس بهداشتی و حمام کرده ایم.
وی تفاوت قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی با سایر گروه ها را تداوم آن بیان کرد: در تمام سال این گروه کار می کند یک هفته کار شناسایی و یک هفته کار عمرانی را انجام می دهیم که در کار شناسایی از ظرفیت ۱۰۰ بانو استفاده کرده ایم که این ها کار آموزش را نیز برعهده دارند.

مسئول قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی گناباد در خصوص دستمزد خود بیان کرد: بهترین دستمزد که به طور یقین دیداری هست که با رهبری داشته ایم ولی آن لحظه آخر کار ذوقی که در چشمان یتیم و محروم می بینیم و برخوردی که با ما می کنند شیرین ترین لحظه است و دستمزد خود را دریافت می کنیم.

گفتگو از یاسر سالاری


نوشته شده توسط:مدیریت سایت - 284 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 51
برچسب ها:
دیدگاه ها