کمبود فضا مانع راه اندازی کتابخانه مرکزی است

دسته: فرهنگي
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۳ آبان ۱۴۰۲
کمبود فضا مانع راه اندازی کتابخانه مرکزی است

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد گفت: به دلیل کمبود فضای کافی ما جهت راه اندازی کتابخانه مرکزی گناباد با مشکل مواجه هستیم و بسیاری از فعالیت های کتابخانه ها به همین دلیل با مشکل مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)،احمد مظلوم رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد در نشست خبری در محل کتابخانه شهید مطهری اظهار داشت: در کتابخانه نهادی و مشارکتی شهرستان گناباد ما دارای ۲۶۹۸۲۵ نسخه کتاب می باشیم که از این تعداد ۲۳۴۷۲۵ نسخه کتاب در ۱۱ باب کتابخانه عمومی و ۳۵۰۰۰ نسخه در ۵ باب به صورت مشارکتی می باشد.

وی افزود: در یک سال گذشته ۱۰۵۹۰۱ نسخه کتاب موجود داریم که از این تعداد ۸۸۲۵ نسخه به امانت داده شده است.

مظلوم اظهار کرد: امسال دوازدهمین جشنواره کتاب و کتابخوانی به صورت ملی برگزار شد  و شهرستان گناباد با شرکت ۱۳۴۵۰ نفر رتبه اول استان را کسب نموده و ۹ باب از کتابخانه‌ های شهرستان در استان برگزیده شده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: کتابخانه‌ آیت الله شیخ علی روشناوندی ۳۰۷۵ شرکت کننده رتبه اول را در استان کسب کرده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد عنوان کرد: به دلیل کمبود فضای کافی ما جهت راه اندازی کتابخانه مرکزی گناباد با مشکل مواجه هستیم و بسیاری از فعالیت های کتابخانه ها به همین دلیل با مشکل مواجه است.

وی اذعان کرد: ۸ کتابخانه سیار در ۱۱ شهر استان راه اندازی شده است که شهرستان گناباد در استان خراسان رضوی رتبه اول استان را دارد‌ و کتابخانه سیار برای روستاهای فاقد کتابخانه پیش بینی گردیده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 87
برچسب ها:
دیدگاه ها