۴۲ مدرسه در آستانه سال تحصیلی جدید بهسازی شد

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ مهر ۱۴۰۲
۴۲ مدرسه در آستانه سال تحصیلی جدید بهسازی شد

رییس اداره آموزش و پرورش گناباد گفت: ۴۲ مدرسه در مناطق شهری و روستایی این شهرستان در آستانه سال تحصیلی جدید بازسازی شد.

مجید فدوی روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید این شهرستان افزود: عملیات اجرایی ساخت ۶ طرح جدید آموزشی در این شهرستان آغاز و اعتبار تعدادی طرحهای عمرانی که سالها از آغاز احداث آنها می گذشت و نیمه تمام بودند، تامین شد.

وی ادامه داد:سروسامان دادن به ۶۵ ملک مازاد آموزش و پرورش و افزایش چند برابری درآمدها،توجه ویژه به حوزه تربیت بدنی و نصب ۶ چمن مصنوعی مهمترین اقدامات در آستانه بازگشایی مدارس به شمار می رود.

رییس آموزش و پرورش گناباد گفت : تحقق سند تحول بنیادین سرلوحه همه فعالیت های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید خواهد بود و با تلاش ها و برنامه ریزی های مجاهدانه فرهنگیان و مدیران مدارس، بدون شک سالی توام با موفقیت های بیش از پیش خواهیم داشت.

فدوی افزود: با وجود کمبود شدید نیروی انسانی در مقاطع مختلف تحصیلی طی سال گذشته و به تبع آن سال جاری ، سعی شد که با عدالت تربیتی و آموزشی، توزیع عادلانه نیروی انسانی، تقویت و احیای مدارس محروم و روستایی، توجه ویژه به هنرستان ها از نظر تجهیزات و توسعه متوازن، مشکلات این بخش کاهش یابد و امسال هم این اقدامات استمرار می یابد.

وی اضافه کرد: دانش آموزان گنابادی علاوه بر کسب موفقیت در امتحانات نهایی سال جاری در استان خراسان رضوی در کنکور سراسری هم به رتبه های خوبی دست یافتند که از جمله آنها می توان به کسب ۶ رتبه یک و ۲ رقمی در کنکور اشاره کرد.

رییس آموزش و پرورش گناباد رشد هفت برابری رتبه های دانش آموزان گنابادی در جشنواره های استانی و کشوری مقطع ابتدایی و متوسطه اول برای نخستین بار در تاریخ این جشنواره ها و قهرمانی های ملی و استانی دانش آموزان، کسب رتبه های چشمگیر فرهنگی و قرآنی در مسابقات دانش آموزی از جمله موفقیتهای آموزش و پرورش گناباد در سال تحصیلی گذشته برشمرد و گفت: این موفقیتها با تلاش معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید هم استمرار می یابد.

فرماندار گناباد نیز گفت: آموزش و پرورش این شهرستان در بخشهای مختلف از جمله نوسازی مدارس و موفقیت دانش آموزان در امتحانات نهایی به رتبه های نخست و برتر استان خراسان رضوی طی سال تحصیلی گذشته دست یافت.

رضا نصیری افزود: این شهرستان همچنین به نسبت جمعیت در کنکور سراسری سال جاری جایگاه سوم کشور را به خود اختصاص داد و تعدادی از دانش آموزان گنابادی به رتبه های بالا دست یافتند.

وی نخستین رکن پیشرفت را معلمان دانست و گفت: با تلاش خستگی ناپذیر معلمان در سایه مدیریت جهادی و انقلابی آموزش و پرورش دانش آموزان توانستند به موفقیتهای زیادی در بخشهای مختلف دست یابند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3473 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 43
برچسب ها:
دیدگاه ها