مجوز راه اندازی بخش شیمی درمانی برای بیمارستان علامه بهلول گناباد صادر شد

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۴ شهریور ۱۴۰۲
مجوز راه اندازی بخش شیمی درمانی برای بیمارستان علامه بهلول گناباد صادر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: احداث بخش شیمی درمانی بیمارستان علامه بهلو ل به کمک خیرین سلامت با اعتبار اولیه بالغ بر 50 میلیارد ریال آغاز شد.

رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز) اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی خدمت به مردم را افتخار خود می داند و ما خادم مردم هستیم و تلاش ما همیشه جلب رضایت مردم بوده که در همین راستا کسب رتبه برتر دانشگاه در بیست و پنجمین جشنواره شهید رجایی ۱۴۰۱ در بین سازمان ها، نهادها و دستگاه های اجرایی استان خراسان رضوی را داشته ایم.
وی ادامه داد: در این دولت تحقق آرزوی دیرینه کادر پرستاری با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱ پس از گذشت ۱۵ سال از تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی اجرایی شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان کرد: پیگیری جذب ۱۰۰ مجوز استخدام پیمانی برای شهرستان های گناباد و بجستان ، مراحل نهایی اخذ ردیف بودجه برای دو پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی گناباد و بجستان ، جذب ۸۵ میلیارد ریال برای اجرای ۱۹پروژه عمرانی درحوزه بهداشت و آغاز احداث بخش شیمی درمانی بیمارستان علامه بهلو ل به کمک خیرین سلامت با اعتبار اولیه بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از دیگر خدمات ارائه شده در دانشگاه بوده است.
احمدی اظهار داشت: اجرای بخش تخصصی بیمارستان علامه بهلول با زیربنای ۳ هزار مترمربع و ۳۱ تخت درمانی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از دیگر دستاوردهایی بوده که در دولت سیزدهم انجام شده است.
انتشار ۱۴۸ مقاله علمی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد
وی در خصوص دیگر اقدامات در حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: تاسیس و راه اندازی آزمایشگاه آنالیز تصاویر پزشکی و هوش مصنوعی و پیگیری مراحل نهایی پذیرش دستیاری تخصصی اطفال و ارسال به شورای گسترش از دیگر اقدامات بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطر نشان کرد: افتتاح مرکز نوآوری گیاهان دارویی ، تفاهم نامه مشترک فی مابین معاونت تحقیقات و فناوری و کشورهای نیجریه و برزیل ، چاپ ۱۴۸ مقاله در مجلات معتبر بانمایه ISI 24 مورد، SCOPUS 62 مورد و PUBMED 64 مورد از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون و چاپ ۱۰۹ مقاله انگلیسی در مجلات معتبر با نمایه های ISI ، PubMed و Scopus و ثبت ۴ اختراع از دیگر دستاورد های یکسال اخیر دانشگاه بوده است.
احمدی خاطر نشان کرد: پوشش گسترده واکسیناسیون کویید۱۹ با افزایش بیش از ۳۶۰ درصدی تزریق واکسن (در حالی که تا پایان مردادماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۶۲۳۸ دوز واکسن تزریق شده بود، از شهریورماه ۱۴۰۰ تا کنون تعداد ۱۶۷۸۹۵ دوز واکسن کرونا در نوبت های اول، دوم، سوم و یادآور تزریق شده است.)
وی افزود: کاهش۷۹ درصدی میزان فوتی های کووید۱۹ از شهریور۱۴۰۰ نسبت به قبل از آن با توجه به پوشش خوب و گسترده واکسیناسیون کرونا از دستاورد های بوده است.


۳۲ پزشک متخصص در شهرستان گناباد فعالیت دارند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص پروژه های عمرانی دانشگاه نیز اظهار داشت: تکمیل پروژه مرکز آموزش بهورزی (ساختمان مرحوم علیزاده) با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال، احداث ۶ پانسیون پزشک در شهرستان گناباد با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ، احداث ۵ پانسیون پزشک در شهرستان بجستان با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از پروژه های عمرانی دانشگاه است.
احمدی با اشاره به مشکلات کمبود پزشک در گذشته اظهار کرد: برای رفع این مهم جذب ۳۲ پزشک متخصص در رشته های مختلف انجام شده ، جذب فوق تخصص سرطان خون و بالغین برای اولین بار و
کسب مجوز مرکز شیمی درمانی برای بیمارستان علامه بهلول و آغاز عملیات اجرایی ساخت این مرکز توسط خیرین سلامت از دیگر اقدامات بوده است.
وی ادامه داد: خرید بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی سرمایه ای و نیمه سرمایه ای، اعطای ۷۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به بیماران خاص و صعب العلاج، سرطانی و زوجین نابارور گناباد و بجستان، تکمیل و بهره برداری از بخش جدید مراقبتهای ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول با هزینه‌ای بالغ بر بیست میلیارد تومان ، افتتاح مرکز ناباروری سطح دو ، صفر بودن مرگ مادری در چهار سال گذشته از دیگر خدماتی بوده که مجموعه دانشگاه به مردم ارائه کرده است.

بیش از ۶ میلیارد تومان خیرین بجستانی به حوزه سلامت کمک کرده اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اهمیت افزایش کیفیت خدمات به شهروندان اظهار کرد: مجموعه اورژانس ۱۱۵گناباد و بجستان انجام ۱۶۴۸۱ماموریت شهری و۱۳۰۷۰ ماموریت جاده ای
انجام ۱۹۶ سورتی پرواز‌ توسط اورژانس هوایی را برای کمک رسانی به مردم انجام داده اند.
احمدی گفت: اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای انجام ماموریت‌های اورژانس هوایی، ساخت سوله جدید برای استقرار بالگرد اورژانس هوایی و مشارکت در ساخت پنج پد فرود برای بالگرد اورژانس هوایی از دیگر اقدامات برای ارتقاع کیفیت خدمات به مردم بوده است.
وی عنوان کرد: ۶ میلیارد و سیصد میلیون تومان کمک به حوزه سلامت شهرستان بجستان توسط خیرین این شهرستان انجام شده و تکمیل، تجهیز و بهره‌برداری از بخش بستری جدید در بیمارستان آیت ا… مدنی با ۱۸میلیارد تومان هزینه نیز را داریم.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 138
برچسب ها:
دیدگاه ها