کمبود گوشت مرغ گرم در سطح شهر | دو هفته کشتار مرغ در گناباد نداریم

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
کمبود گوشت مرغ گرم در سطح شهر | دو هفته کشتار مرغ در گناباد نداریم

کمبود گوشت گرم مرغ در سطح شهر گناباد باعث شده تا مردم سرگردان و گلایه به همراه داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری گناباد(گنابادنیوز)، در حالی که سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در سفر به خراسان رضوی اعلام کرد سالیانه حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که می توان آن را به سه میلیون و حتی بیشتر افزایش داد در شهرستان گناباد بیش از یک هفته است که کشتار مرغ صورت نمی گیرد.
خانم فولادی که برای تهیه مرغ به یکی از مغازه های پروتئینی مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز اظهار داشت: چند روز است که برای خرید مرغ گرم به مغازه ها مراجعه می کنیم ولی اعلام می کنند مرغ کم است و زود تمام می شود.
وی ادامه داد: برخی مغازه های مرغ فروشی هم به بهانه نبود کشتار درب را بسته و عرضه ندارند و یا آن میزانی که ارائه می شود را به مشتریان عمده تحویل می دهند.
رضایی فرد دیگری که نیز برای خرید مرغ گرم مراجعه و با دست خالی برگشته بود نیز در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز اظهار داشت: از صبح چندین مغازه را برای مرغ گرم چرخیده ام ولی همه اعلام کی کنند میزان مرغ تحویلی به آنها هم بوده و در ساعات اولیه توزیع شده است.
وی ادامه داد: مرغ یخ زده در بازار موجود است ولی تقاضا برای مرغ رگ هم زیاد می باشد و مسئولین باید چاره اندیشی لازم را بکنند.
پیگیری های خبرنگارگنابادنیوز برای موضوع حکایت از آن دارد حدود ۱۵ روز است که کشتار مرغ در گناباد صورت نمی گیرد و مرغداری ها مرغی برای کشتار ندارند.
جوجه ریزی صورت گرفته ولی برنامه ریزی درستی در این موضوع نبوده که این خلع انجام نشود و مردم با کمبود روبه رو نشوند.
رمضانعلی قاسمی مدیر جهاد کشاورزی گناباد در همین خصوص در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز ضمن تایید عدم کشتار مرغ در گناباد اظهار داشت: بیش از ۱۰ روز است که کشتار مرغ در شهرستان صورت نمی گیرد و برای تامین مرغ از شهرستان های همجوار اقدام کرده ایم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال دو روز قبل از کاشمر ۳ تن و امروز از فریمان ۲ تن مرغ در شهرستان توزیع شده و میزان روزانه مرغ نیز در گناباد ۳.۵ تن در روز می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی گناباد عنوان کرد: مرغ یخ زده به میزان کافی در شهرستان موجود می باشد و در دو مرکز در خود شهر گناباد و مراکزی در شهرهای بیدخت و کاخک مرغ یخ زده را توزیع می کنند.
قاسمی خاطر نشان کرد: جوجه ریزی در مرغداری ها انجام شده ولی هنوز به وزن لازم برای کشتار نرسیده اند که امیدواریم یک مرغداری ۲۰ هزار تایی ما تا هفته آینده به کشتار برسد و بعد از آن سایر مرغداری های ما مرغ آن به بازار خواهند رسید.
گفتنی است سرپرست جهاد کشاورزی امروز در سفر به جله رخ توابع تربت حیدریه اعلام کرد هم اکنون به تولید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون جوجه گوشتی نیاز داریم.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3359 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 27
برچسب ها:
دیدگاه ها