توسعه فوتبال نیازمند زمین چمن و سالن بزرگ ورزشی است

دسته: ورزشي
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
توسعه فوتبال نیازمند زمین چمن و سالن بزرگ ورزشی است

ییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: توسعه کمی و کیفی ورزش‌های فوتبال و فوتسال در این شهرستان نیازمند احداث سالن‌های ورزشی بزرگ و زمین چمن مناسب است.

علی اصغر اکبری افرود: با توجه به استقبال گسترده تماشاگران و استعدادهای ورزش فوتبال و فوتسال گناباد، سالن‌های سرپوشیده ورزشی در این شهرستان جوابگوی نیازهای موجود نیست.

وی با اشاره به استقبال پرشور تماشاگران از رقابت‌های فوتسال جام رمضان این شهرستان بیان کرد: سالن‌های سرپوشیده ورزشی موجود در این شهرستان یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ نفر گنجایش دارند و در مناسبت‌ها و مسابقه های خاص مانند جام رمضان جوابگوی حجم عظیم تماشاگران نیست.

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد با اشاره به وجود تعدادی زمین چمن در مناطق شهری و روستایی این شهرستان افزود: احداث حداقل یک زمین چمن با گنجایش و وسعت بزرگ برای برپایی رقابت‌ها نیاز مهم ورزش در این شهرستان است.

وی خاطر نشان کرد: رقابت‌های فوتسال جام رمضان سال‌جاری با حضور ۶۰ تیم در رده های سنی آزاد، پیشکسوتان، جوانان، نوجوانان و نونهالان کمتر از ۱۵ و ۱۳ سال در مناطق شهری شهرستان گناباد برگزار شد.

اکبری اظهار داشت: تعداد تیم‌های شرکت کننده و استقبال پرشور تماشاگران گنابادی در این رقابت‌ها در بین شهرستانهای استان خراسان رضوی کم نظیر بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر مناطق شهری در ۱۸ روستا و در مجموع ۴۰۰ مسابقه بین تیم‌های شرکت کننده فوتسال جام رمضان در سطح بالایی برگزار شده است.

سه طرح نیمه تمام ورزشی در گناباد

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد با اشاره به وجود سه طرح نیمه تمام ورزشی شامل سالن‌های ورزشی روستاهای باغ آسیا و مند و تکمیل گود ورزش‌های باستانی روستای بیلند گفت: برای تکمیل این ۲ سالن ورزشی ۱۰ میلیارد ریال اعتبار امسال تخصیص یافت.

وی تصریح کرد: همچنین ۲۰ میلیارد ریال اعتبار امسال برای تکمیل گود بزرگ ورزش باستانی روستای بیلند گناباد تخصیص یافت و ۲۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام این طرح مورد نیاز است.

رییس اداره ورزش و جوانان گناباد افزود: با وجودی که خانه جوان این شهرستان در سال ۱۳۹۸ افتتاح شد ولی به دلیل نبود تجهیزات لازم با گذشت حدود چهار سال هنوز به بهره برداری نرسیده است و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات آن مورد نیاز است.

اکبری گفت: ۸۵ درصد باشگاههای ورزشی گناباد تا سه ماه گذشته فاقد مجوز بودند ولی با پیگیری های انجام شده این مشکل هم اکنون کاهش یافته و بیش از ۸۰ درصد باشگاه‌ها دارای مجوز و یا در شرف اخذ مجوز هستند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۳۳ باشگاه ورزشی گناباد تا بهمن ماه سال گذشته ۲ باشگاه دارای مجوز و ۳۱ باشگاه بدون مجوز بودند ولی با تمهیدات لازم هم اکنون ۱۷ باشگاه در دست اقدام برای اخذ مجوز هستند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 112
برچسب ها:
دیدگاه ها