شگرد جدید برخی کامیونداران برای قاچاق سوخت

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
شگرد جدید برخی کامیونداران برای قاچاق سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه گفت: کامیون‌ها در این شهرستان مشکل سوخت ندارند بلکه به صورت عمدی بدون سوخت می‌آیند تا باکشان را کامل کنند و در استان‌های جنوبی آن را به قیمت بالا به شوتی‌ها بفروشند.

تعدادی از کامیون داران و شهروندان عبوری از شهرستان گناباد طی پیام هایی در فضای مجازی از وضعیت نبود گازوئیل در این شهرستان گلایه هایی را مطرح کرده اند .
یکی از کامیون دارانی که در جایگاه سوخت حاضر بود و به دلیل نبود گازوئیل نمی توانست حرکت کند گفت: در مسیر اقدام به سوخت گیری نکرده ایم تا در گناباد بتوانیم این کار را انجام دهیم و حالا در این شهر به دلیل نبود سوخت زمین گیر شده ایم.
وی ادامه داد: بار کامیون ما سبزیجات است و اگر به موقع به مقصد نرسد هم فاسد شده و هم از طرف صاحب بار جریمه می شویم و حالا مجبوریم در اینجا بمانیم.
یکی دیگر از کامیون داران حاضر در جایگاه سوخت نیز گفت: سوخت لازم برای ادامه حرکت و رسیدن به شهر بعدی را نداریم و اینجا هم می گویند باید تا فردا صبر کنید که سوخت گیری بتوانید انجام دهید که مجبور شدم برای سوخت گیری با سواری از جایگاه دیگری این کار را انجام دهیم.
وی ادامه داد: این وضعیت مورد گلایه کامیونداران است و باید فکری برداشته شوند نه که در این شرایط برای سوخت زمان را از دست بدهیم.
یکی از جایگاه داران گنابادی اظهار داشت: سوخت تحویلی به جایگاه سهمیه ای می باشد و به دلیل این که در مسیر جاده ترانزیت هستیم میزان تقاضا بیشتر از سهمیه اختصاصی است که با کمبود روبه رو می شویم.
وی ادامه داد: باید در سهمیه بندی که صورت می گیرد به جایگاه هایی که در مسیر جاده اصلی هستند سهمیه بیشتری اختصاص یابد زیرا میزان استفاده کامیون ها از این جایگاه ها زیادتر است.
این جایگاه دار سوخت عنوان داشت: گازوئیل تحویلی به جایگاه داران در این منطقه برای یک روز کفاف نمی کند و باید این مقدار افزایش یابد.


کمبود سوخت در منطقه نداریم


جواد بلندی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه نسبت گزارش کمبود گازوئیل اظهار داشت :درجایگاه های عرضه سوخت گناباد با اجرای طرح پیمایش سهمیه سوخت براساس کیلومتر مسافت کارکرد تخصیص می یابد، لذا زمان حرکت ومسیر تردد کامیون ها مشخص است و رانندگان عزیز می توانند با برنامه ریزی مناسب سوختگیری را در جایگاه های مسیر انجام دهند.
وی ادامه داد: شهرستان گناباد در مسیر استان های جنوبی کشور قرار دارد که با توجه به موقعیت جغرافیایی آن مناطق محدویت های بیشتری در جهت پیشگیری از انحراف وقاچاق سوخت اعمال میگردد به همین دلیل بیشتر کامیون ها تصمیم به تکمیل ظرفیت باک خود در این شهرستان میگیرند لذا عدم توجه به این مهم افزایش برداشت و قاچاق سوخت را متصور می‌سازد که باعث می شود برخی از کامیون ها در این محل نمی توانند سوختگیری کنند.
بلندی عنوان کرد: این مهم باعث برهم زدن عرضه و تقاضای پیش بینی شده در این شهرستان می شود که برخی از کامیون داران اعلام می کنند سوخت گازوئیل وجود ندارد و این در حالی است که مشکل سوخت در این ناحیه وجود ندارد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه بیان داشت: اختلاف زیاد قیمت فرآورده با کشورهای همسایه، محدویت ها و کنترل های لازم را اجتناب ناپذیر میسازد.
بلندی خاطر نشان کرد: سهمیه نفت گاز مجاری عرضه براساس برنامه تدارکاتی تخصیص می یابد و جایگاه داران باید با نظارت بیشتر مدیریت لازم را عرضه نفت گاز معمول نمایند .
وی افزود: در جهت حفاظت وصیانت از سرمایه های ملی و پیشگیری از انحراف وقاچاق سوخت وبا هدف احقاق حق مصرف کنندگان بخشهای مختلف مصرف، تیم های کنترلی ونظارتی ، بازرسی های مستمر میدانی را در دستور کار دارند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: منطقه نفتی تربت حیدریه شامل ۱۰ شهرستان و ۲۱ شهر جنوب استان خراسان رضوی می شود که دارای ۴ ناحیه تربت حیدریه،گناباد، کاشمر و خواف است.
بلندی گفت: منطقه نفتی تربت حیدریه از جمله مناطق ۳۷ گانه کشور است و یمی از ۸ منطقه مبدا صادراتی محسوب می شود.
وی از پایان چهارمین دوره بازدید گروه معین منطقه مضاف بر بازدیدهای روتین انجام شده خبر داد و افزود: تیم های گشت نوروزی به منظور پایش وضعیت مجاری عرضه وانجام تمهیدات لازم برای خدمت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی وزائران آقا علی ابن موسی الرضا (ع) از ابتدای اسفند ماه سال جاری بازدید های خود را آغاز و تا پایان مسافرت های نوروزی ادامه خواهد داد.

گزارش از یاسرسالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 162
برچسب ها:
دیدگاه ها