تکمیل بزرگترین طرح فرآوری معدنی گناباد نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

دسته: صنعت و معدن
یکشنبه - 7 اسفند 1401
تکمیل بزرگترین طرح فرآوری معدنی گناباد نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: برای تکمیل طرح "فروسیلیس" به عنوان بزرگترین طرح فرآوری مواد معدنی در این شهرستان هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

هادی ایزدی روز یکشنبه در جریان بازدید مدیر امور شعب بانک ملی استان خراسان رضوی از طرح فرآوری مواد معدنی فروسیلیس گناباد افزود: اجرای این طرح از ۲ سال گذشته آغاز شده و تاکنون با صرف هزینه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال ، ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که از این مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانک ملی تامین شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح فروسیلیس گناباد در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال آن قرار است از محل تسهیلات بانک ملی و سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تامین شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد اظهار داشت: با تامین به موقع منابع مالی این طرح ظرف ۱۸ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد که زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰۰ نفر در شهرستان گناباد را فراهم می کند.

ایزدی خاطر نشان کرد: وجود ۲۰ ماده معدنی به ویژه کائولن، سنگهای ساختمانی، مس، آهن، سرب، قلع و روی، فعالیت ۱۷۲ واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیر فلزی، غذایی، شیمیایی و سلولزی، شناسایی ۱۴ نقطه امید بخش معدنی و سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در اکتشافات معادن مس و طلا از جمله توانمندیهای شهرستان گناباد در عرصه معدن است.

حمید صفایی نیکو مدیر امور شعب بانک ملی استان خراسان رضوی هم اجرای طرح بزرگ فروسیلیس را از طرحهای مهم در بخش مواد معدنی در گناباد و به خصوص جنوب این استان دانست و گفت: با بهره برداری از آن تحول بزرگی در بخش صنعت و معدن منطقه ایجاد می شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3292 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: