بهره برداری از اولین واحدهای نهضت ملی مسکن

دسته: اسلایدر , اقتصادي , دسته‌بندی نشده , سياسي , شهری , صنعت و معدن , کاخک
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۱ بهمن ۱۴۰۱
بهره برداری از اولین واحدهای نهضت ملی مسکن

معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرک بهارستان گناباد اولین واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان را افتتاح کرد همچنین ۳۸۱ مسکنملی در شهرستان کاخک را نیز کلنگ زنی کرد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، با آغاز جشن ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور شاهد به بهره برداری رسیدن تعداد زیادی پروژه هستیم که از جمله دستاوردهای انقلاب محسوب می‌شوند. در همین راستا همزمان با نهمین روز از دهه فجر سید هادی طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با سفر به شهرستان گناباد تعدادی از پروژه‌های عمرانی و مخابراتی این شهرستان را به بهره برداری رساند.

معاون استاندار خراسان رضوی در اولین برنامه خود با حضور در روستای باغ آسیا ۱۶ پروژه مخابراتی را به بهره برداری رساند که در همین خصوص اکبر موذن، رئیس اداره مخابرات گناباد اظهارداشت: امروز با حضور معاون استاندار از ۱۶ پروژه مخابراتی با اعتبار ۱۱۰ ملیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: دو پروژه دیگر در حوزه ارتباطات شامل ایجاد سایت همراه در روستاهای روچی و برجوک با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال افتتاح شد که هزینه آن از سرفصل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: در مجموع از دهه فجر سال گذشته تا کنون تعداد ۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال، در حوزه ارتباطات و همچنین شرکت مخابرات به بهره برداری رسیده است.

برنامه بعدی معاون استاندار خراسان رضوی در شهرستان گناباد بهره برداری از پروژه های اداره آب و فاضلاب این شهرستان بود که بهره‌برداری از دستگاه پمپاژ به مبلغ ۳۴۷ میلیارد ریال صورت گرفت.

در این مراسم رضا نصیری، فرماندار گناباد اظهارداشت: مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه آب کارهای زیربنایی بوده است و ۵ کیلومتر اصلاح شبکه آب جهت جلوگیری از هدر رفتن آب صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: خط انتقال آب به شهرستان گناباد ۱۲۰ کیلومتر می باشد که دومین خط انتقال طولانی آب در سطح استان است که به دلیل فرسودگی و فشار هر روزه شاهد حوادثی برای آن هستیم که موضوع اصلاح آن در دستور کار قرار گرفته است.

نصیری عنوان کرد: به طور متوسط حدود ۳۰ درصد هدر روی آب در شهرستان داریم که برنامه ریزی برای کاهش این میزان در برنامه‌ها صورت گرفته است.

جواد سالاری، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان گناباد نیز در خصوص افتتاحیه‌های این اداره اظهار‌داشت: بهره برداری از پروژه های اصلاح بخشی از خط انتقال گناباد به طول ۴۷۰۰ متر از اعتبارات ریاست جمهوری با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال، آغاز عملیات پروژه آبرسانی به روستاهای اقماری با اعتبار ۱۶۷ میلیارد ریال، آغاز عملیات پروژه های برق رسانی به چاه شماره ۳ کامیاب با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های این اداره است.

سید های طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه سفر خود به شهرستان گناباد از بزرگترین واحد تولیدی این شهرستان بازدید و خط تولید لیوان چینی با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال و میزان اشتغال ۱۸ نفر را افتتاح کرد. این طرح دانش بنیان با ظرفیت تولید یک میلیون انواع لیوان چینی با اعتباری بالغ بر ١٣ میلیارد ریال با ایجاد اشتغال ١٨ نفری در کارخانه چینی تقدیس گناباد به بهره برداری رسید.

معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در روستای رهن گناباد ضمن بازدید از اجرای پروژه آسفالت روستایی به صورت متمرکز اجرای ۱۵ هزار مترمربع آسفالت روستایی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال اجرا شده را به بهره برداری رساند.

آیین افتتاح ۴۸ واحد نهضت ملی مسکن

سیدهادی طباطبایی معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرک بهارستان گناباد اولین واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان را افتتاح کرد.

وی در مراسم افتتاح این واحد های مسکونی اظهارداشت: در سطح استان در دهه فجر امسال ۱۵۰۰ پروژه به بهره برداری رسیده و تعداد ۹۰۰ پروژه نیز کلنگ زنی شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مسکن از اولویت های کاری دولت سیزدهم می باشد که تمامی دستگاه های استان برای رسیدن به میزان متعهد شده بسیج شده اند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: برای کاهش هزینه های مسکن در سطح استان تمامی شیوه ها اجرا خواهد شد تا مسکن ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: یقین داریم مردم روز ۲۲ بهمن جواب دندان شکنی به دشمن خواهند داد و با حضور خود در صحنه پایبندی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش خواهد گذاشت.

طی این مراسم ۴۸واحد نهضت ملی مسکن بهارستان گناباد همزمان با ۴۵۸۶ واحد نهضت ملی مسکن در سطح کشور به بهره برداری رسید.

کلنگ زنی واحدهای نهضت ملی مسکن

آخرین برنامه طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در شهرستان گناباد حضور در بخش کاخک این شهرستان و کلنگ زنی نهضت ملی مسکن بود.

کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در شهرک بهارستان کاخک در زمین ۱۲.۵ هکتاری صورت گرفت که برای ۳۸۱ مسکن به صورت ویلایی در این زمین ساخته خواهد شد که ۵۶۸ نفر در کاخک برای مسکن نهضت ملی تأیید شده‌ و برای آنها تامین زمین انجام می‌شود.

گفتنی است در دهه فجر امسال در شهرستان گناباد ۲۱۰ طرح با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و فرودگاه شهرستان گناباد نیز با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان در ۲۸ بهمن ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

گزارش از یاسرسالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 272
برچسب ها:
دیدگاه ها