از فجر ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰‌۱ در شهرستان گناباد چه گذشت؟

دسته: پسکلوت , دسته‌بندی نشده , شهری , کاخک , مرکزی , معرفي شهرستان
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۱ بهمن ۱۴۰۱
از فجر ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰‌۱ در شهرستان گناباد چه گذشت؟

از فجر ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰۱ در گناباد شاهد دستاوردهای بسیاری بودیم که از جمله این دستاوردها آبرسانی به روستاهای اقماری، گازرسانی وبرق رسانی به تمام روستاهای گناباد می‌توان اشاره کرد.

دهه فجر انقلاب اسلامی یکی از بهترین فرصت‌ها جهت بیان دستاوردهای نظام و خدمات ارائه شده به مردم است و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند از جهاد تبیین برای مردم سخن بگویید لذا دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است.

در همین راستا و به مناسبت دهه فجر طی گزارشی به برخی خدمات صورت گرفته از فجر ۱۴۰۰ تا فجر ۱۴۰۱ در شهرستان گناباد پرداخته‌ایم.

رضا نصیری فرماندار گناباد اظهار داشت: طی دو سال اخیر شاهد سیل در این شهرستان بودیم که در چند نقطه به دلیل نبود پل مناسب خسارت‌هایی را به همراه داشت و در یک سال اخیر ۴ پل شروع به کار شده و یک مورد نیز تکمیل است که بیش از ۸۰ درصد هزینه این پل ها توسط دولت پرداخت شده است.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین پروژه های چند دهه اخیر شهرستان گناباد فرودگاه این شهرستان است که در این ماه به بهره برداری و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: برای این فرودگاه  600 میلیارد تومان هزینه شده که به‌زودی توسط قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح و پرواز هواپیماهای ۴۹ نفره برای مسیر گناباد تهران را شاهد خواهیم بود.

نصیری عنوان کرد: افتتاح فرودگاه گناباد به ۱۲ شهرستان که در فاصله کمتر از ۲ ساعت با آن هستند خدمات رسانی خواهد کرد که این مهم کام مردم جنوب خراسان رضوی را شیرین می‌کند.

وی افزود: سند توسعه شهرستان گناباد نیز در دو مرحله بازنگری شده و با محوریت گردشگری ، معدن و سایر قابلیت های شهرستان در حال انجام می باشد.

فرماندار گناباد بیان کرد: در فجر ۱۴۰۱ در شهرستان گناباد ۲۱۰ طرح با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان به بهره برداری و در خدمت مردم قرار گرفت.

۱۶ میلیارد تومان اعتبار آبرسانی به روستاهای اقماری

جواد سالاری، رئیس اداره آب و فاضلاب گناباد اظهار داشت: بیشترین میزان آب شهرستان گناباد از فاصله ۱۲۰ کیلومتری به این شهرستان می‌رسد که بعد از خط انتقال آب سد دوستی دومین خط انتقال آب در سطح استان حساب می‌شود.

وی ادامه داد: نگهداری از این خط جهت در اختیار قرار دادن آب شرب مناسب به شهروندان از موضوعات مهم بوده که از فجر ۱۴۰۰ تا کنون ۴۷۰۰ متر از این خط اصلاح صورت گرفته است.

رئیس اداره آب و فاضلاب گناباد خاطرنشان کرد: آب رسانی به روستاهای اقماری گناباد از موضوعات دیگری بوده که از فجر سال گذشته تا امروز اقدامات آن انجام شده و پیمانکار مشخص گردیده که با اعتبار بیش از ۱۶ میلیارد تومان اجرایی می شود.

سالاری بیان کرد: ۱۷ هزار ۳۰۰ متر توسعه شبکه روستایی و شهری در این مدت داشته ایم و مخزن آب ۱۰۰۰ مترمکعبی آب شهر روشناوند نیز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اعتبارات شهرستان گناباد افزایش داشته است

ابوالفضل شاکری، معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری گناباد اظهارداشت: در سال جاری اعتبار تملک و دارایی شهرستان گناباد ۳۷ میلیارد و ۲۸۱ میلیون تومان بوده و اعتبار متوازن شهرستان نیز ۲۸ میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: در همین مدت ۲ میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان به شهرداری های شهرستان اختصاص یافته ، ۶ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی و امور عمرانی فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: کل اعتبارات ابلاغی سال جاری گناباد ۷۴ میلیارد و ۵۶۰میلیون تومان بوده که در یک مورد پست برق ۱۳۲ کیلوواتی این شهرستان ۷۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم است.

شاکری عنوان کرد: از دیگر اعتبارات می‌توان به اختصاص ۹۷ میلیارد تومان اعتبارملی به فرودگاه و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار سفر ریاست جمهوری به استان جهت قنات قصبه اشاره کرد.

دومین شهرستان در افتتاح طرح نهضت ملی مسکن هستیم

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد اظهاداشت: ساخت مسکن برای جوانان امروز اولویت کاری دولت سیزدهم بوده که در همین راستا از فجر گذشته تا امروز با شروع طرح نهضت ملی مسکن ۱۰۴۵۳ نفر ثبت نام داشته ایم که ۷۱۱۴ نفر فرم جیم آنها سبز و ۳۴۷۸ نفر تایید نهایی شده اند.

ناصر چیتگر ادامه داد: ۲۱۸۷ نفر در شهرستان گناباد در ۶ سایت زمین تحویل آنها شده که ۱۵۶۸ نفر در شهر گناباد،۴۰۷ نفر در شهر کاخک و ۲۱۷ نفر در شهر بیدخت زمین دریافت کرده اند. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد تصریح کرد: در طرح نهضت ملی مسکن ۱۴۸ پروانه صادر و معرفی به بانک شده اند،۱۰۴ واحد فنداسیون آن ریخته شده ،۸۰ واحد در مرحله سقف هستند و ۲۴ واحد به مرحله نازک کاری رسیده اند.

چیتگر خاطرنشان کرد: در دهه فجر ۱۴۰۱ به عنوان دومین شهرستان خراسان رضوی شاهد افتتاح ۸۰ واحد نهضت ملی مسکن در گناباد خواهیم بود که برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شهروندان خانه دار خواهند شد.

افزایش مجتمع های فرهنگی در گناباد

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناباد اظهار داشت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح شهر دخت(شهر دختران) در این شهرستان خواهیم بود که برای اولین بار بانوان دارای مکانی اختصاصی که شامل بخش های کافه کتاب،حسینیه هنر، مرکز مشاوره و خانه حجاب می باشد خواهند بود.

جواد عبدالهی افزود: به برکت انقلاب اسلامی در شهرستان گناباد امروز این شهرستان دارای ۴ مجتمع فرهنگی با زیربنای ۶ هزار متر مربع است و در قبل از انقلاب این شهرستان دارای یک بابت کتابخانه بوده که امروز به ۱۴ باب افزایش یافته و در خدمت مردم می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: ۲۲ موسسه، انجمن قرآن و عترت، انجمن فرهنگی و هنری، آموزشگاه آزاد هنری، سینما و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، ۲۲ کانون آگهی و تبلیغات و نشریه محلی و چاپخانه، ۶ پایگاه اطلاع رسانی دارای مجوز و شرکت سینمایی و ۸۹ کانون فرهنگی و هنری مساجد نیز در این شهر فعالیت دارند.

۹۶ روستای گناباد دارای برق هستند

مهدی رستمی پور، رئیس اداره برق شهرستان گناباد اظهارداشت: امروز به برکت انقلاب تمامی شهر ها و روستاهای ما برق دار بوده و در حال کیفیت بخشی ارائه خدمات به مردم هستیم.

وی افزود: در قبل از انقلاب شهرستان گناباد فقط ۳۴ کیلومتر خط انتقال برق فشار متوسط داشته که امروز این مهم به یک هزار و ۲۲۴ کیلومتر و فشار ضعیف از ۱۳ به ۷۳۰ کیلومتر رسیده است.

رئیس اداره برق گناباد بیان کرد: امروز نزدیک به ۵۲ هزار نفر مشترک برق در گناباد داریم که این مهم در قبل از انقلاب یک هزار و ۸۸۰ مشترک بوده است و هم اکنون ۹۶ روستای شهرستان دارای برق می باشند.

پرداخت ۱۷ میلیارد ریال مستمری به ۱۷۵۰ خانوار نیازمند

علی آراسته، رئیس اداره بهزیستی گناباد نیز اظهارداشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهزیستی را حمایت از نیازمندان و معلولان و تصویب قوانین متعدد برای حمایت از این قشر، حمایت مادی و معنوی از سه هزار و ۲۰۰ خانوار تحت پوشش، پرداخت ۱۷ میلیارد ریال مستمری به هزار و ۷۵۰ خانوار نیازمند، حمایت از توان یابان برای حرفه آموزی و ارایه خدمات گسترده توان بخشی و پزشکی در چهار مرکز به مددجویان تحت پوشش، ذکر کرد.

وی ادامه داد: از فجر ۱۴۰۰ تاکنون در راستای کمک به مسکن محرومین ۳۴ میلیارد ریال کمک های بلاعوض پرداخت شده است که ۹۰ درصد محرومین و مددجویان تحت پوشش این اداره متقاضی مسکن هستند.

رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: از مجموع ۲ هزار و ۲۵۰ نفر از توان یابان تحت پوشش اداره بهزیستی گناباد، هزار و ۱۳ نفر در مجموع ماهانه چهار میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال مستمری دریافت می کنند و سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هم یارانه خرید خدمت بابت خدمات به شاغلان ۶ مرکز توان یابی در این شهرستان پرداخت می شود.

به‌زودی تمام روستاهای گناباد گازدار می‌شوند

اکبر نجاتی، رئیس اداره گاز شهرستان گناباد اظهارداشت: این شهرستان در قبل از انقلاب دارای گاز نبوده و از سال ۱۳۸۷ با نگاه عادلانه محور نظام جمهوری اسلامی گاز رسانی به این شهرستان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با اجرای یک هزار و ۸۱ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز رسانی در گناباد طی ۱۴ سال گذشته، همه چهار شهر و ۵۵ روستای شهرستان گناباد به شبکه گاز پیوستند.

رئیس اداره گاز گناباد عنوان کرد: با اختصاص اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریال شبکه گاز این شهرستان گسترش یافته و تعداد ۱۳ روستای بخش کاخک به گاز دسترسی خواهند داشت که با اتمام این پروژه روستایی بدون گاز در گناباد نخواهد داشت.

گزارش از یاسر سالاری


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 168
برچسب ها:
دیدگاه ها