وضعیت بحرانی گاز | بخاری نفتی و کرسی مشتری پیدا کرد

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۵ دی ۱۴۰۱
وضعیت بحرانی گاز | بخاری نفتی و کرسی مشتری پیدا کرد

بارش برف و یخبندان پس از آن میزان مصرف گاز در گناباد را به بیش از هزار متر مکعب در روز رسانده است و تداوام این شرایط وضعیت بحرانی را بهمراه دارد.

به گزارش گنابادنیوز، هشدارهای هواشناسی از یک هفته قبل خبر از روزهای سردی می داد و قرار بود این موضوع مدیریت شود.

حال در سطح استان و بخصوص شهرستان گناباد که در انتهای خط انتقال گاز قرار دارد وضعیت بحرانی شده است و احتمال قطع گاز وجود دارد.

عصر امروز در سطح شهر گناباد اطلاعیه های مدیریت بحران صادر و مردم را به کاهش مصرف توصیه و اقدامات لازم برای گرمایش را خواسته شده انجام دهند.

در حال حاضر صف های دریافت نفت و پرکردن پیک نیک مشاهده می شود و مردم در حال تهیه وسایل گرمایشی هستند.

کرسی های چوبی از وسایل گرمایشی است که مخاطبین زیادی دارد و شاهد آن هستیم مردم به دنبال خرید کرسی هستند و متاسفانه در این شرایط قیمت ها نیز افزایش یافته است .

سیزده نقطه از مساجد و حسینه های سطح شهر گناباد، تجهیز و آماده اسکان همشهریان شد

علی برومند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد ضمن اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد در اسکان همشهریان و خانواده های گنابادی در صورت قطعی گاز اظهار داشت: سیزده نقطه از مساجد و حسینه های سطح شهر را آماده و تجهیز کرده ایم تا چنانچه به دلیل افت فشار گاز، قطعی گاز در منازل داشته باشیم شهروندان در کمترین زمان ممکن اسکان پیدا کنند.

وی افزود: : طی هماهنگی های انجام شده با شرکت نفت سوخت این مکانها توسط این شرکت تامین شده است.

گاز تمامی صنایع و مغازه ها در سطح شهر قطع شده است و جلسات مدیریت بحران با حضور گروه های مردمی در حال برگزاری است.

تغییر سوخت کلیه سیستم های گرمایشی بیمارستان علامه بهلول گنابادی

دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز اعلام کرده است، در راستای پویش همدلی صرفه جویی در مصرف گاز در شهرستان گناباد، بیمارستان علامه بهلول گنابادی سوخت کلیه سیستم های گرمایشی خود را به گازوئیل تغییر داد.

ستاد مدیریت بحران شهرستان گناباد نیز اعلام کرده است، میزان مصرف گاز در روزهای عادی زمستان در شهرستان گناباد روزانه ۸۵۰ هزار متر مکعب بود که در چند روز اخیر به دلیل بارش برف و یخبندان و سرمای شدید هوا به بیش از یک میلیون متر مکعب افزایش یافت.

بر اساس گزارش هواشناسی طی سه روز گذشته بین ۶ الی ۲۷ سانتیمتر برف و بیش از ۱۰ میلی متر باران در نقاط شهری و روستایی گناباد باریده و سرمای هوا تا ۱۳.۶ درجه زیر صفر کاهش یافت.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 190
برچسب ها:
دیدگاه ها