لباس سفید برف بر تن شهر+ تصاویر

دسته: اسلایدر , دسته‌بندی نشده , شهری , گزارش تصویری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۱ دی ۱۴۰۱
لباس سفید برف بر تن شهر+ تصاویر

طی 24 ساعت گذشته بارش برف در شهر گناباد شروع به باریدن کرده و کاهش برودت هوا یخبندان را به همراه داشته و دو مسیر گناباد به فرودس و گناباد به کریمو مسدود شده است.

به گزارش گنابادنیوز، طی ۲۴ ساعت گذشته سامانه بارشی در سطح شهرستان گناباد فعال بوده و شهروندان گنابادی بعد چند سال شاهد برف در این شهرستان بودند.
بارش برف در گناباد باعث خوشحالی کشاورزان و مردم شده است و از صبح امروز در کوچه و خیابان شاهد برف روبی خانه ها هستیم و دستگاه های خدمات رسان در حال کار هستند.
داریوش شیبانی رئیس اداره هواشناسی شهرستان گناباد اظهار داشت: براساس هشدارهای صادر طی روزهای گذشته در خصوص میزان بارندگی وبرودت هوا شهروندان گنابادی شاهد بارش برف و باران در سطح شهر و روستاها بودند.
وی ادامه داد: بارش ها از ساعت های ۳ صبح متوقف شده و با کاهش دما شاهد یخبندان هستیم و این کاهش تما طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.
رئیس اداره هواشناسی گناباد در خصوص بیشترین میزان بارندگی نیز عنوان کرد: روستای زیرجان در بخش کاخک شاهد ۱۵میلیمتر بارندگی و ۲۷سانتیمتر برف بوده است.
اسکان مسافرین در مرقد علامه بهلول
حسن تقوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد اظهار داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته مرقد علامه بهلول و امامزاده سلطن محمد عابد کاخک برای اسکان مسافرین در راه مانده پیش بینی شده بود.
وی ادامه داد: ۹ دستگاه اتوبوس که در مسیر گناباد به سمت استان های جنوبی کشور در مسیر به دلیل یخ زندگی جاده و کولاک متوقف شده بودند در محل مرقد علامه بهلول اسکان داده شده و از آنها پذیرایی صورت گرفت.
شن پاشی معابر در سطح شهر صورت گرفته است
حسین نجاری شهردار گناباد اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران شهرداری گناباد روز گذشته و با شروع فعالیت سامانه بارشی در سطح شهر فعال شده است.
وی افزود: ماشین آلات شهرداری به همراه نیروها از شب گذشته در سطح شهر در حال فعالیت بوده و معابر برای جلوگیری از یخ زدگی توسط ماشین آلات برف روبی و شن و نمک پخش شده است.
دو مسیر همچنان مسدود است
ابوالفضل شاکری معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد اظهار داشت: مسیر گناباد به فردوس و مسیر گناباد به کریمو که از روز گذشته به دلیل کولاک برف و یخبندان مسدود شده است همچنان بسته می باشد.
وی افزود: تمامی مسیرهای دیگر شهرستان باز و تردد ادامه دارد و خوشبختانه در این مد تصادف و حادثه ای گزارش نشده است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: مکان هایی برای اسکان اضطراری در سطح شهرستان پیش بینی شده و همچنان دستگاه ها در حالت آماده باش هستند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 500
برچسب ها:
دیدگاه ها