سلیمانی نصرت دین خدا در سطح جامعه بود + تصاویر

دسته: دسته‌بندی نشده , فرهنگي
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ دی ۱۴۰۱
سلیمانی نصرت دین خدا در سطح جامعه بود + تصاویر

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی، گفت: شهید سلیمانی با رفتار و عمل خود مردم و جوانان را نسبت به دین و ارزش‌ها علاقه‌مند می‌کرد و نصرت دین خدا در سطح جامعه بود و پاداش این نصرت را از پرودگار گرفت.

به گزارش خبرگزاری گنابادنیوز، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در سالگرد شهید سلیمانی و اولین سالگرد ارتحال ناشرالاسلام مدنی در محل مصلی امام خمینی(ره) گناباد اظهار داشت: در نهج البلاغه کسی می گوید ما را یاری کنید که نیازی به شما ندارد و حواسمان باید باشد که خود را نگیرید که کسی از ما کمک خواسته است زیرا اون نیازی ندارد.
وی ادامه داد: اولین روش برای یاری کردن خدا نصرت قلبی است و در دل بخواهد اهل بیت پیروز باشند، راه نصرت قلبی این است از گناه بدتان می آید و از کار زیبا لذت می برید.
این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: دومین راه نصرت دین، نصرت زبانی است که نمونه آن علامه محمدتقی بهلول گنابادی است که با زبان خود در منابر و روشنگری های خود دین را یاری کرد و امروز نصرت زبانی جهاد تبیین یعنی دشمن از هر مسیری وارد شود شما نیز از همان مسیر وارد شوید.
رفیعی بیان داشت: نصرت رفتاری روش دیگر یاری کردند خداوند است، یعنی هرکسی ببینید رفتاری که مردم را از دین دور می کند کنار بزاریم و آنچه مردم را جذب می کند انجام دهیم امروز مسئولین باید به این مهم دقت بیشتری داشته باشند.
وی افزود: شهید سلیمانی در دل مردم بذر محبت کاشتند و این خود نماد نصرت رفتاری برای یاری خداوند است.
این استاد اخلاق عنوان کرد: چهارمین نصرت برای یاری خداوند نصرت علمی است، عالم با کتاب ، سخنرانی و پاسخ گویی به شبهات جواب می دهد و این نصرت است مانند علامه امینی که الغدیر را می نویسد و جای هیچ سئوالی را نمی گذارد.
وی ادامه داد: پنجم نصرت مالی است، روش دیگری برای یاری خدا، مانند ساخت مساجد ،چاپ، کتاب و برنامه های تبیینی برای نسل جوان از مصادیق این نصرت است.
رفیعی گفت: اگر می توانیم کمکی و مشکلی را از روی دوش کسی برداریم انجام دهیم زیرا کمک کردن به سبک و شیوه می تواند فضای هر شخص و منطقه را تغییر دهد.
وی افزود: نصرت جان یکی دیگر از راه های یاری خدا بود که شهید سلیمانی نماد این نصرت است، شهید سلیمانی تمامی راه های یاری برای خدا را انجام داد و خدا هم او را به بالاترین جایگاه رساند.
رفیعی تاکید کرد: سلیمانی ناصر دین خدا در سطح جامعه بود و پاداش این نصرت را از پرودگار گرفت.

وی گفت: امروز تمامی مسئولین باید مردم را علاقمند به دین خدا کنند چه با گفتار و چه با رفتار خود وظیفه دارند این مهم را انجام دهند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3470 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 165
برچسب ها:
دیدگاه ها