دیانت و ایمان، مردم را در صحنه نگه داشته است

دسته: فرهنگي
بدون دیدگاه
جمعه - ۹ دی ۱۴۰۱
دیانت و ایمان، مردم را در صحنه نگه داشته است

امام جمعه موقت مشهد مقدس گفت: دیانت و ایمان مردم یکی از مواردی است که آنان را در صحنه نگه داشته و سبب پیروزی حق بر باطل بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه امروز در یادواره شهدای دهستان پسکلوت گناباد در محل حسینه روستای بیمرغ اظهار داشت: از سال ۴۲ که نهضت امام آغاز شد تا امروز اگر پرونده آمریکا را نسبت به ایران ورق بزنیم یک پرونده سیاه است، ۱۵ خرداد مردم را به خاک و خون کشیدند، ساواک را ساختند و در زندان چه‌قدر کشتند و شکنجه کردند.

وی ادامه داد: انقلاب پیروز شد و اولین اقدامشان آغاز جنگ در کردستان بود، انقلاب رو به رشد بود جنگ تحمیلی را شروع کردند و پس از آن تحریم‌ها و فتنه‌هایی مانند ۸۸ را رقم زدند و حتی برنامه کودتا در کشور را داشتند و می‌خواستند ۴۰۰ نفر از سران را دستگیر و تا ۳ میلیون را نفر را بکشند.

امام جمعه موقت مشهد تصریح کرد:در فتنه اخیر دشمنان‌برنامه داشتند ایران را به سه قسمت تقسیم و در آن آشوب ایجاد کنند و خوشبختانه به هدف خود نرسیدند از ۱۵ خرداد ۴۲ تا کنون ۳۰۰ هزار نفر را شهید کرده اند ولی نتوانستند هیچ غلطی بکنند.

 فرزانه با اشاره به دلایل مخالفت آمریکا با ایران بیان کرد: ما ایرانی با حکومت اسلامی، رهبری فقیه و انتخابات مردمی داریم، اما آن‌ها ایرانی می‌خواهند که پیشانی آن استکبار ستیزی نوشته شده باشد؛ خصومت آنها با ما ذاتی است و دست از توطئه برنخواهند داشت.

وی گفت: ما ایرانی لازم داریم که عدالت با هرقیمتی در آن گسترش پیدا کند، عدالت یعنی تساوی همه مردم ایران در برابر حقوق ، حدود و احکام الهی و همه اینها برای تمامی مردم باید مساوی باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: ایرانی می‌خواهیم داریم که دارای علم و دانش باشد و اخلاق اسلامی بر تمام کارهای ما حاکم باشد.کشوری که قدرت نظامی داشته باشد و خواب را از دشمنان بگیرد.

فرزانه تصریح کرد:خوشبختانه امروز به موشک‌هایی مجهز شده ایم که تا دشمنان بخواهند فکر کنند پایگاه‌های آنها را در کمتر از ۷ دقیقه با خاک یکسان خواهیم کرد.

امام جمعه موقت مشهد گفت: در دنیایی که جز قدرت نمی‌فهمد ما قدرت نداشته باشیم نمی‌توانیم زنده بمانیم و اگر حمله نظامی نمی‌کنند از قدرت ایران خبر دارند وگرنه تاکنون حمله کرده بودند. ما نمی توانیم شیعه باشیم اما در مقابل ظلم سکوت کنیم و به دنبال نابودی صهیونیست نباشیم.

فرزانه خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال ایرانی است که در آن دین از سیاست جدا باشد، کسانی نیز در داخل ایران به دنبال نظامی هستند که اجتماعی باشد اما  به دنبال دین نباشد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال این است که ایران استقلال نداشته باشد،می‌خواهند ایرانی بسازند که فرهنگ غرب در آن استوار باشد و می‌بینید چه اصراری به بی حجابی و روابط آزاد دارند.

امام جمعه موقت مشهد با اشاره با تلاش های استکبار بیان کرد: علت عدم موفقیت دشمن در این سال ها داشتن رهبرانی مانند امام خمینی(ره) و امام خامنه ای بوده است.

وی افزود: حضور مردم در صحنه‌ها مانند دفاع مقدس یا ۹ دی از دلایلی بود که دشمن را شکست داده است، دیانت و ایمان مردم یکی دیگر از مواردی بود که مردم را در صحنه نگه داشته و باعث پیروزی حق بر باطل بوده است و براساس تحقیق دیانت مردم از اول انقلاب بیشتر شده است. اگر دشمن جرات حمله پیدا کند به شکلی برخورد با او خواهد شد تا درس عبرتی برای شرکای آنها شود.

 گفتنی است دهستان پسکلوت شهرستان گناباد ۲۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 201
برچسب ها:
دیدگاه ها