پیشرفت فیزیکی عملیات احداث فرودگاه از مرز ۹۵ درصد گذشت + تصاویر

دسته: راه و ترابری
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۷ دی ۱۴۰۱
پیشرفت فیزیکی عملیات احداث فرودگاه از مرز ۹۵ درصد گذشت + تصاویر

فرماندار گناباد گفت: طرح احداث فرودگاه این شهرستان با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصدی در حال اجرا است.

به گزارش گنابادنیوز، رضا نصیری روز چهارشنبه در جریان بازدید مسوولان دستگاههای اجرایی و دانشگاهها  از روند اجرای طرح احداث فرودگاه گناباد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح احداث این فرودگاه تاکنون هزینه شده است.

وی با اشاره به عزم جدی دولت سیزدهم برای سرعت بخشی در تکمیل و بهره برداری از فرودگاه گناباد گفت: از این میزان یک هزار میلیارد ریال تنها طی یکسال گذشته تخصیص یافته است.

فرماندار گناباد افزود: بیشتر زیرساختهای فرودگاه این شهرستان تکمیل شده است و پنج درصد بقیه اجرای آن از جمله ایجاد فضای سبز و سایر بخشهای دیگر نیازمند اهتمام مسوولان دستگاههای اجرایی و تشکلهای بخشهای خصوصی و اصناف است.

وی بیان کرد: بهره برداری از این طرح در دهه فجر امسال برنامه ریزی شده است که با بهره برداری از آن در مرحله نخست، ۲ پرواز در هفته از طریق فرودگاه گناباد انجام می شود.

نصیری اظهار داشت: با هدف معرفی و تبیین ظرفیتها و قابلیتهای فرودگاه گناباد برای توسعه منطقه ای در آینده نزدیک جلساتی با حضور فرمانداران و روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و سرمایه گذاران شهرستانهای جنوبی  خراسان رضوی و استان خراسان جنوبی برگزار می شود.

فرماندار گناباد گفت: راه اندازی فرودگاه این شهرستان موجب توسعه کمی و کیفی همه بخشهای این شهرستان اعم از اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می شود و علاوه بر گردشگری و اقتصاد در رشد و شکوفایی و توسعه بین بخشی حوزه های علمی، فرهنگی و دانشگاهی، فناوری و تبادل علمی نقش بسزایی دارد.

گناباد از معدود شهرهای کشور است که پیش از انقلاب نیز دارای فرودگاه بوده است که به دلایل فنی و زیربنایی بعد از مدتی تعطیل شده و پس از انقلاب در سال ۱۳۷۰ با متروکه ‌ماندن محل سابق فرودگاه، محل جدیدی برای ساخت فرودگاه در نظر گرفته شده است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3533 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 201
برچسب ها:
دیدگاه ها