خیران ۶ میلیارد تومان به توسعه ورزش کمک کردند| ۲.۵ میلیارد تومان برای خانه جوان نیاز است

دسته: ورزشي
بدون دیدگاه
شنبه - ۳۰ مهر ۱۴۰۱
خیران ۶ میلیارد تومان به توسعه ورزش کمک کردند| ۲.۵ میلیارد تومان برای خانه جوان نیاز است

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد گفت:در یک سال اخیر خیرین ۶ میلیارد تومان به ورزش گناباد کمک کرده اند که این کمک ها در بخش‌های عمرانی، کمک به اعزام تیم ها و هیئت های ورزشی بوده است.


علی اصغر اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد در گفتگو گنابادنیوز اظهار داشت: سرانه ورزشی گناباد در مجموع امکان خود اداره ورزش و جوانان و سایر نهادها به ازای هر نفر یک مترمربع می باشد که مقام اول استان را داریم.
وی افزود: براساس ثبت بیمه ورزشی ۲۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته و دو برابر این تعداد ورزشکار سازمان نیافته در گناباد داریم و از لحاظ تعداد هیئت های ورزشی نیز ۴۰ هیئت ثبت شده ولی ۱۰ هیئت بیشتر فعال نمی باشد و برخی هیئت ها مانند تنیس به تازگی در شهرستان راه اندازی شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد در خصوص قدمت و فرسودگی امکان ورزشی در این شهرستان نیز اظهار داشت: ورزشگاه تختی گناباد در سال ۱۳۵۹ احداث شده و پیرترین ورزشگاه استان می باشد که تعمیرات در آن آغاز شده است.
اکبری با اشاره به کمبود اعتبارات در این حوزه بیان کرد: کل اعتبارات سال گذشته اداره ورزش و جوانان گناباد در حوزه تعمیرات ۲۰ میلیون تومان بوده در صورتی که فقط تعویض فواره های ورزشگاه آزادی ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد و اگر بخواهید ورزشگاه های خود را تعمیرات کنیم به اعتباری حداقل ۱.۵ میلیارد تومان نیاز داریم.
وی در خصوص طرح های نیمه تمام ورزشی در این شهرستان نیز عنوان کرد: خانه جوان شهرستان گناباد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل و تجهیز آن به اعتبار ۲.۵ میلیارد تومانی نیاز می باشد، طرح نیمه تمام بعدی زورخانه شهید قاسم سلیمانی روستای بیلند است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال نیز یک میلیارد تومان اوراق به آن اختصاص یافته تا ۹۵ درصد برسد و برای تکمیل آن به ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز خواهد بود.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطر نشان کرد: سالن های سرپوشیده روستاهای سنو و باغ آسیا نیز ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به دنبال دریافت اعتبارات از وزارتخانه برای آن هستیم و چمن مصنوعی روستای قنبرآباد با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان در هفته آینده و چمن روستاهای سنو و بیهود نیز طی یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
اکبری گفت: با پیگیری های نماینده شهرستان نیز اعتباراتی از وزارت نفت برای احداث ۳ چمن مصنوعی دریافت شده که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آنها را نیز به بهره برداری برسانیم.
وی با اشاره به نقش اسپاسر و خیرین در ورزش عنوان کرد: امروز اسپاسر و خیرین نقش بی بدیلی در ورزش دارند و با اعتبارات قطره چکانی نمی شود ورزش را اداره کرد و این اسپانسر و خیرین هستند که گره های ورزشی را باز می کنند و اگر نبودند امروز مشکلات زیادی در تیم ها و رشته های ورزشی داشتیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد تصریح کرد: در یک سال اخیر خیرین ۶ میلیارد تومان به ورزش گناباد کمک کرده اند که این کمک ها چه عمرانی و یا کمک به اعزام تیم ها و هیئت های ورزشی بوده است.
اکبری اعلام کرد: در هفته تربیت بدنی ۴۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در شهرستان پیش بینی شده و مسابقات سوارکاری و موتوسواری استان را نیز میزبانی خواهیم کرد.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3359 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 97
برچسب ها:
دیدگاه ها