بازسازی عملیات کربلای پنج مهمترین برنامه‌ هفته دفاع مقدس

دسته: تاريخ و فرهنگ , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
بازسازی عملیات کربلای پنج مهمترین برنامه‌ هفته دفاع مقدس

فرماندار گناباد گفت: بازسازی عملیات کربلای پنج همزمان با هفته دفاع مقدس با مشارکت نیروهای مسلح و بسیجی از برنامه‌های مهم هفته دفاع مقدس در گناباد است که از این اقدام به عنوان یک نقطه عطف در روایت‌گری رشادتهای شهدا و رزمندگان اسلام یاد می‌شود.

رضا نصیری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: عملیات کربلای پنج یکی از صحنه های رشادت و جانفشانی و ایثارگری شهدا و ایثارگران و رزمندگان اسلام در دفاع از تمامیت ارضی کشور برابر دشمن متجاوز بعثی بود.

وی ادامه داد: در عملیات کربلای پنج در فاصله ۳۰ کیلومتر، ۳۰ هزار نفر از نیروهای مسلح و بسیجی کشورمان به شهادت رسیده و یا جانباز شدند ولی قاطعانه در برابر دشمن متجاوز ایستادند و نگذاشتند که متجاوزان به اهداف خصمانه خود دست یابند.

نصیری بیان کرد:  همه امکانات موجود دستگاههای اجرایی و تجهیزات موتوری، فرهنگی و آموزشی و غیره باید برای برگزاری هر چه باشکوهتر بازسازی عملیات کربلای پنج در گناباد بسیج شوند و به میدان بیایند.

وی خاطر نشان کرد: باید همه ظرفیتهای شهرستان گناباد اعم از اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی و دستگاههای اجرایی برای برپایی باشکوه برنامه ها و آیین هفته دفاع مقدس بسیج شوند.

فرماندار گناباد گفت: رزمندگان و ایثارگران گنابادی در عملیاتهای مختلف جنگ تحمیلی هشت ساله و از جمله عملیات کربلای پنج در کنار سایر نیروهای مسلح و بسیجی سراسر کشور برگ زرینی در دفاع از سرحدات کشورمان به ثبت رساندند و هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای روایت گری و انتقال این رشادتها به مردم و از جمله نسل جوان کشور است.

وی اظهار داشت: ما هر چه داریم به برکت فداکاریهای شهدا و ایثارگران است و اگر در انتقال فرهنگ این دوران پر افتخار در جامعه کوتاهی کنیم، نشستن ما پشت میزهای مسوولیت حرام است.

وی افزود: نهادینه سازی فداکاریها و از خودگذشتگی های دوران دفاع مقدس نباید تنها منحصر به یک هفته و یا دهه باشد و این امر باید به گفتمان غالب در طول سال تبدیل شود و به مناسبتهای مختلف این فرازهای پرشکوه تاریخ انقلاب اسلامی برای مردم بازگو شود و از مقطع نورانی برای محتواسازی و غنا بخشیدن فعالیتهای فرهنگی و هنری بهره گیری شود.

دفاع مقدس بیانگر ایستادگی و مقاومت بیداردلان است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد نیز گفت: دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان و بیانگر ایستادگی و مقاومت بیدار دلانی است که  هفت شهر عشق را در هشت بهار آزادگی پیمودند.

سرهنگ پاسدار علیرضا محبی افزود: دفاع مقدس، طلیعه جاودانه غرور ملی و هنگامه اتحاد و همبستگی ملی مردم در دفاع از شریعت اسلام و مرزهای سرزمینی است که با نثار خون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها جاودانه شد.
 وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس در واقع نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از حریم این سرزمین است. روزهایی که ذره ذره خاک میهن اسلامی مان، سربلندی ملتی را شهادت می دهد که سرافرازانه در مقابل دنیای کفر و استکبار، مقاوم تر از کوه ایستادگی نموده و بر بلندای قله افتخار، بیرق آزادگی را به اهتزاز درآوردند.
 وی اضافه کرد :بدون تردید هفته بزرگداشت دفاع مقدس که به فرموده‌ مقام معظم رهبری “اوج افتخارات ملت ایران است”،  فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر با مرور خاطرات و حماسه های سرداران دلیر خود در جبهه های حق علیه باطل، ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدا، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی، تجلیل و تکریم کنند.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3556 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 203
برچسب ها:
دیدگاه ها