مصائب نبود آسفالت در روستاها| گل و لای جای خود را به آسفالت می‌دهد

دسته: پسکلوت , دسته‌بندی نشده , کاخک , مرکزی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۴۰۰
مصائب نبود آسفالت در روستاها| گل و لای جای خود را به آسفالت می‌دهد

فرماندار گناباد گفت: از محل سهمیه قیر رایگان سال ۹۹ با حمایت بنیاد مسکن آسفالت روستاهایی که توانسته اند زیر سازی را انجام دهند آغاز شده است.

آرام آرام به فصل زمستان نزدیک می‌شویم و در روزهای آینده شاهد بارندگی‌های پاییزی خواهیم بود تا کام کشاورزان را شیرین کند.

اما این باران‌ها مشکلاتی را برای مردم روستاها به همراه خواهد داشت زیرا عدم آسفالت معابر و خاکی بودن آن در زمان بارندگی وضعیت نامناسبی را برای مردم به همراه دارد.
قاسمی از اهالی شهر جدید روشناوند در همین خصوص اظهارداشت: بیشتر معابر شهر روشناوند خاکی هستند و با این که شهر شده اس ولی از آسفالت خبری نیست و در زمستان باید در وسط گل و لایی راه برویم.

وی ادامه داد: بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز باید منتظر آسفالت باشیم و بشنویم که قیر نیست و نمی‌توان کوچه‌ها را آسفالت کرد، با این شرایط انتظارداریم مهاجرت معکوس هم صورت گیرد.

غلامی از اهالی روستای باغ آسیا نیز بیان کرد: وضعیت نامناسب برخی از معابر روستا باعث سخت شدن رفت و آمد در فصل زمستان مخصوصا برای بچه‌ها شده است و در زمستان سال گذشته شاهد این بودیم که به دلیل گل و لای یکی از افراد با موتور واژگون شد و ضربه سختی خورد.

وی افزود: دولت و مجلس باید برای تامین قیر در روستاها چاره اندیشی کنند ، خرید قیر در توان دهیاری‌ها نیست و برخی از آنها هزینه معمولی خود را ندارند.

معابر ۱۰ روستای گناباد آسفالت می‌شود

برای پیگیری مشکل آسفالت در روستاهای گناباد به سراغ نماینده دولت در این شهرستان می‌رویم، حامد قربانی فرماندار گناباد اظهار داشت: در جلسات مختلف موضوع تامین قیر را پیگیری کرده ام و مسئولین شهرستان این موضوع را به جد پیگیر هستند ولی تامین قیر یک مشکل کشوری است زیرا هزینه آن زیاد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ۱۰ روستای گناباد شامل بیلند،باغ آسیا،قنبرآباد، قوژد،مند،خیبری و دلویی در بخش مرکزی و دو روستای سنو و روچی در بخش کاخک آسفالت معابر در حال انجام است.

فرماندار گناباد تصریح کرد: از محل سهمیه قیر رایگان سال ۹۹ با حمایت بنیاد مسکن آسفالت روستاهایی که توانسته اند زیر سازی را انجام دهند آغاز شده است.

قربانی عنوان داشت: ۳۰۰ تن قیر خالص تحویل گرفته ایم که ۴۰ هزار مترمربع آسفالت در سطح معابر روستایی پهن خواهد شد که مجموع هزینه صورت گرفته برای قیر و زیر سازی بالغ بر ۵ میلیارد تومان است.

ادامه داد: یکی از سیاست‌های دولت در حوزه رسیدگی به روستاها بحث بهسازی معابر و ساماندهی امورات کالبدی است.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3508 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 260
برچسب ها:
دیدگاه ها