بیمارستان بیدخت به نام آریا نامگذاری شد |بخش آی سی یو در هفته دولت افتتاح می شد

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳ شهریور ۱۴۰۰
بیمارستان بیدخت به نام آریا نامگذاری شد |بخش آی سی یو در هفته دولت افتتاح می شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: یکی از مشکلات شهرستان گناباد تک بیمارستانی بودن آن بود که با پیگیری‌های انجام شده مجوز بیمارستان دوم گناباد بنام «آریا» را دریافت کرده‌ایم و هم اکنون روزانه 50 بیمار کرونایی در آنجا به صورت سرپایی سرم دریافت می‌کنند.

جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشستی خبری اظهار داشت: داشتن تخت‌های آی سی یو برای بیماران کرونایی یکی از الزامات واجب بوده که در این مدت تلاش کرده‌ایم بخش جدید مراقبت های ویژه یا همان آی سی یو را راه‌اندازی کنیم که برای این مهم ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته‌ایم که ۲ میلیارد آن تخصیص یافته و ۱۸ میلیارد تومان هم تجهیزات نیاز است که با این شرایط امیدواریم بتوانیم در هفته دولت این بخش را راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: بخش آی سی یو فعلی بیمارستان علامه بهلول نیز به بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی تبدیل می‌شود که دستگاه‌های مورد نیاز خریداری شده و یکی از متخصصین نیز برای این موضوع بورسیه می‌شود که این بخش را ظرف ۲۰ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات شهرستان گناباد تک بیمارستانی بودن آن بود که با پیگیری‌های انجام شده مجوز بیمارستان دوم گناباد بنام «آریا» را دریافت کرده‌ایم و هم اکنون روزانه ۵۰ بیمار کرونایی در آنجا به صورت سرپایی سرم دریافت می‌کنند.

باذلی در خصوص بالگرد اورژانس هوایی گناباد نیز عنوان کرد: بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی گناباد در حدود دو ماه قبل به دلیل تعمیرات به تهران منتقل شد و دیگر به گناباد برنگشت که با پیگیری‌های انجام شده بالگرد تخصصی اورژانس هوایی به گناباد برگشت.

وی بیان داشت: یکی دیگر از ملزومات بیمارستان‌ها برای بیماران کرونایی اکسیژن است؛ قبلا اکسیژن را به صورت کپسول تهیه می‌کردیم که خوشبختانه امروز تمام بیمارستان‌های ما مجهز به دستگاه اکسیژن ساز شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به پیشرفت‌های این دانشگاه و راه‌اندازی چهار مرکز تحقیقاتی در آن اظهار داشت: مجوز دو رشته کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس و پرستاری سالمندی را دریافت و توانسته‌ایم ۵۸ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی را جذب که هم اکنون در حال تحصیل هستند.

باذلی بیان کرد: بیمارستان علامه بهلول گناباد یکی از مجهز ترین بیمارستان‌های شرق کشور است که این روزها از شهرهای همجوار نیز برای درمان کرونا به آن مراجعه و تمامی داروهای کرونا را برای مدت دو ماه ذخیره کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد درباره تفاوت ارائه خدمات در دو بیمارستان شهرهای گناباد و بجستان نیز عنوان داشت:  بیمارستان بهلول یک بیمارستان ضررده است و هزینه‌های آن را از هزینه جاری پرداخت می‌کنیم، بیمارستان بجستان به همین شکل بوده و دولت اقدام به سطح بندی خدمات می‌کند.

باذلی افزود: براساس سطح بندی وزارت، بیمارستان بجستان ۳۲ تخت خوابی و با ارائه ۵ خدمات تخصصی اصلی و در بیمارستان گناباد هم به این شکل و برای برخی خدمات بیمار به مشهد اعزام می‌شود و ما در دانشگاه ماهی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به بیمارستان بجستان تزریق می‌کنیم تا سرپا بماند.

وی درباره قول های جان بابایی معاون وزیر بهداشت برای تجهیزات و ارتقاء بیمارستان بجستان نیز بیان کرد: متاسفانه از دستورات معاون وزیر بهداشت برای این مهم هیچ کدام اجرایی نشده و در دانشگاه مقدمات خرید یک دستگاه سونوگرافی برای این بیمارستان را انجام داده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: ۵۸ طرح تحقیقاتی در مورد کرونا در گناباد در دست اقدام است که برخی از آنها به نتایج خوبی رسیده است.

باذلی در خصوص تصادف و واژگونی دو دستگاه آمبولانس این دانشگاه در طی چند ماه اخیر نیز بیان کرد: واژگونی آمبولانس بجستان به دلیل خطای انسانی نبوده و راننده آن باسابقه ترین راننده بود و به دلیل ورود ناگهانی موتور به جاده صورت گرفته و متاسفانه بیمار آمبولانس بجستان که روز گذشته واژگون شد امروز فوت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: فشار سختی کار برای کادر درمان بجایی رسیده که پرستار با ۱۵ سال خدمت درخواست استعفا می‌دهند، هر ماه یک میلیارد تومان هزینه وسایل محافظت از کادر درمان در بیمارستان‌ها می‌شود.


نوشته شده توسط:یاسر سالاری - 3420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 378
برچسب ها:
دیدگاه ها